“Я, як Патріарх, повинен керувати Українською Церквою на території України” – Почесний Патріарх Філарет

Про це сьогодні, 15 травня 2019 року, заявив Почесний Патріарх ПЦУ Філарет. Також він заявив про те, що : “Не Митрополит Епіфаній керує Церквою, а ним керують”. Водночас Святійший Патріарх Філарет наголосив на тому,що були домовленості про те, що Митрополит Епіфаній буде представляти Церкву на зовнішньому рівні, а Почесний Патріарх Філарет – внутрішньо, однак ці домовленості були порушені. Також на запитання журналістів, чи можуть забрати Томос через непорозуміння у Церкві, Почесний Патріарх сказав:

“А Томос, чи відберуть,це не від нас не залежить. Можуть і відібрати, якшо будуть підстави, а можуть і не відібрати. Його дають не для того, щоб відібрати. Я не вірю, що Вселенський Патріарх відбере Томос”.

Нагадаємо, у вівторок, 14 травня 2019 року, у Володимирському соборі Києва відбулося молитовне святкування на честь священномученика Макарія.  Напередодні у пресі вирували гіпотези про те, що Почесний Патріарх Філарет збирає архієреїв, аби обговорити перспективи відновлення Київського Патріархату, який би волів сам очолити. Однак компетентні експерти, зокрема директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш заявляв, що про відновлення Київського Патріархату не йдеться у жодному разі.

Вчора, на прес-конференції, Предстоятель Православної Церкви України, Блаженніший Епіфаній, заявив: “Розколу в ПЦУ немає і не буде”

За посиланням можна переглянути відео прес-конференції Почесного Патріарха Філарета:

https://www.youtube.com/watch?v=cOASu9onWSE