Як 20 років тому. У річницю візиту Папи, на Сихові, тисячі львів’ян молилися з Блаженнішим Святославом

Сьогодні, 27 червня 2021 року, у 20-ліття візиту св. Папи Івана Павла ІІ біля храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ зібралися тисячі вірян, щоб молитися під час Літургії із Отцем і Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом. Символічно, адже сьогодні також 20-ліття від проголошення блаженними новомучеників УГКЦ. Тому, в особливий спосіб згадували їхній подвиг, а також роздумували як втілювати заповіти святого Папи Івана Павла ІІ у своєму житті, щоб це не був просто наш далекий спогад, але реальність.

“Сьогодні святий Папа Іван Павло ІІ усім нам дарував свято зустрічі. Вже не онлайн, але навіть наживо. Особистої можливості зустрітися і бути разом. Бути об’єднаними у Святому Дусі, бути разом в Ім’я Господнє, Його святої і животворящої любові. Я хочу особливу скласти вдячність львівській громаді за те, що ми сьогодні їхали сюди по проспекту святого Папи Івана Павла ІІ. Щиро скажу, у Києві також є вулиця Івана Павла ІІ, але це далеко не проспект. Тішуся, як Львів пам’ятає ці події 20-літньої давності як глибоко вони закарбувалися у його серці. Якою історичною та подія була, як усіх нас вона змінила, навчила краще любити Бога і Україну.  Під час цього локдауну і онлайну наш народ почав мені говорити, що відчуває Євхаристійний голод. Ми не можемо онлайн передавати Святі Таїнства. А такі святкові події – це можливість  накормити Божий народ Тілом і Кров’ю Спасителя”, – наголосив Блаженніший Святослав.

Водночас, Отець і Глава УГКЦ закликав присутніх своїм життям бути свідками подвигу новомучеників, які завжди з нами, хоч вже і народилися до Неба:

“Давайте будемо з них брати приклад. Для того, щоб у сучасному світі не відрікатися від Бога, нашої віри, Його святої Церкви, не відректися тої Божої любові у яку ми віримо, яку Бог має до нас. Лишаймося вірними нашому Богові. Нехай, Господь скріпить нашу віру і помножить тих святих свідків у тілі нашої Церкви”.

Відзначимо, що сьогоднішня подія зібрала за молінням Божественної Літургії численних єрархів УГКЦ з різних куточків світу.  Відтак, кожен вірянин на Сихові міг досвідчити присутність Живої  і глобальної Церкви, яка єднає українців на Батьківщині та на поселеннях. Як відзначив, Блаженніший Святослав, з багатьма Владиками він побачився вперше після карантинного року.

Зокрема, це  Митрополит і Архієпископ Львівський Владика Ігор, Митрополит і Архієпископ Івано-Франківський Владика Володимир, Митрополит Філадельфійський Борис, Апостольський адміністратор єпархії святого Володимира Великого в Парижі для українців візантійського обряду у Франції, країнах Бенілюксу та Швейцарії Владика Гліб, єпарх Коломийський Владика Василь, єпископ-помічник Київської Архиєпархії УГКЦ  Владика Йосиф,  куріальний єпископ Києво-Галицького  Верховного Архиєпископа Владика Степан Сус, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії Владика Теодор, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії Владика Петро, єпископ-помічник Стрийської єпархії Владика Богдан.

Численно долучилося до події духовенство УГКЦ, чернецтво.  Був присутнім і священнослужитель РКЦ, настоятель парафії св. Папи Івана Павла ІІ о. Григорій Драус.

Присутніх привітав Митрополит і Архієпископ Львівський Високопреосвященний Владика Ігор, який підкреслив:

“Гадаю, що та площа, певно, від часів Папи, хоча тоді було трохи більше, не бачила ще стільки народу. Люди прийшли також, щоб разом помолитися, щоб Вас побачити, щоб слова Вашого почути. Дякую Вам за молитву та науку.

Взяли участь в молінні також міський голова Львова Андрій Садовий і директор департаменту “Адміністрація міського голови”, Євген Бойко.

Наприкінці Божественної Літургії з теплим словом привітання звернувся парох храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ о. Орест Фредина. Як відмітив Блаженніший Святослав, відзначення 20-ліття візиту Папи, підготовка до цієї особливої Божественної Літургії велася цілий рік. Саме рік тому, о. Орест звернувся до Блаженнішого за благословенням на цю ініціативу. Попри карантин, вірили, що це стане можливим. Бо сміливі мають щастя.

Додамо, що сьогодні відбудуться ще дві важливі події, присвячені 20-літтю візиту св. Папи Івана Павла ІІ до Львова.  На Святоюрській площі о 19-00 розпочнеться духовно-мистецька програма “Україно, ти моя молитво”, а на території храму Різдва Пресвятої Богородиці можна буде долучитися до музичного вечора “Псалми у Папському гаю”, початок о 20:00.

ФОТО РОМАНА БАЛУКА