Як говорити з Богом?

твіттиУ четвер, 4 травня 2107 року, у «Книгарні «Є», відбулась презентація книги нідерландського священика Мішеля Ремері «Твітти з Богом».

Папа Франциск назвав проект «Твітти з Богом» надзвичайно важливим. Він поклав руку на одну з книжок, аби благословити цей проект, і молився декілька хвилин за всіх людей, хто буде читати ці книжки в пошуках істини у своєму житті: «Сьогодні Ісус закликає кожного з вас слідувати за Ним у Його Церкві та бути місіонерами. Господь кличе тебе сьогодні! Не маси, а тебе, і тебе, і тебе, кожного з вас. Прислухайся до Його голосу у своєму серці».

«Твітти з Богом» – це більше, ніж тільки книжка. Це цілий медійний проект, який включає веб-сторінку і додаток для мобільних пристрів. Книжка –  це лише                      офф-лайновий вимір проекту. Сторінка поглиблює інформацію, подану в паперовому варіанті. Додаток дозволяє мати доступ через телефон або планшет до розширеної інформації про те, що читаю у книжці, але пропонує також молитви й обряди Таїнств різними мовами. Практичними порадами, як і де знаходити прості відповіді на складні питання, поділився  отець Мішель Ремері.

  • Часто мене запитують, навіщо я написав таку товсту книжку, якщо молодь зараз не читає? По-перше, на обкладинці книжки є помилка, бо там написано, що автор – я. Це не так. Авторство належить самій молоді, бо цей текст народився через спілкування з нею, із запитань молодих людей з усього світу. По-друге, молодь читає. Може, вона зараз звикла до іншого способу читати, тобто до формату соцмереж, але читає весь час. І тому ми зберегли цей стиль, пишучи про теми, які обговорювали з молодими людьми твіттами. Ця книжка особлива тим, що її не обов’язково читати послідовно, від початку й до кінця.
  • Віра – це щось близьке кожному з нас. Вона робить нас кращими, допомагає пізнати власну сутність, дізнатись, хто ми є насправді. Важливо знайти себе в Бозі і жити кращим життям, з вірою в серці. Це і соціальна доктрина Церкви.
  • Бог створив нас вільними. Кожен з нас може зробити вибір на користь добра чи зла. Є одна істина, яку ми знаємо напевно, з кожної сторінки Біблії: Бог – є любов. Проблема в тому, що ми не завжди засвідчуємо його присутність. Здається, що Бог дуже далеко від нас, що він не існує або взагалі не дбає про нас. Але Бог завжди з нами.
  • Кожен раз, коли ми ставимо питання «Яку роль відіграє Бог у моєму житті?», ми розширюємо сферу власного пізнання Бога. Проте образ і бачення Бога ніколи не буде до кінця заповненим. З пізнанням Бога ми пізнаємо сенс життя.
  • Ніхто не повинен плакати наодинці. Ми потребуємо когось, хто поклав би руку нам на плече і втішив. Це дуже сильний месендж, який ми отримуємо від віри. Навіть коли ми не знаємо, чому ми страждаємо, ми не страждаємо самі. Бог є завжди з нами, особливо тоді, коли ми потребуємо його допомоги.

Підготувала Ірина Стельмах