Як Львів готувався до відкриття пам’ятнику Митрополиту Андрею (Фоторепортаж, доповнено)

DSC_2956Річниці Митрополита Андрея Шептицького присвячений цілий рік, впродовж якого проводилось багато заходів. Однак, основною родзинкою святкувань, яка стала їх вінцем, було відкриття пам’ятника Митрополиту Андрею Шептицькому у день його народження, 29 липня.

До цього заходу Львів активно готувався.

Зокрема, Львівська міська рада спільно з Церквою розпрацювала заходи безпеки: з міліцією, Державтоінспекцією, СБУ, управлінням з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, ЛКП «Муніципальна дружина» та медичною службою міста. Тож міліція, курсанти Львівського державного університету безпеки життєдіяльності та муніципальна дружина забезпечували правопорядок під час проведення заходу, а поблизу площі Св. Юра чергували бригади швидкої допомоги та пожежної безпеки.

20150727_102525

Напередодні святкування, на фасаді львівської мерії був розміщений банер із зображенням Митрополита Андрея. Фото використане на банері, із архіву Українського Національного Музею в Чикаго.

Задля зручності прочан сама площа була розділена турнікетами на 3 секції. Також була спеціально відведена секція для акредитованих журналістів. Площа була забезпечена біотуалетами та смітниками у спеціально відведених зонах.

Під час заходу працювали волонтери, які надавали усю необхідну інформацію та скеровували людей у відповідні зони розташування на площі. Спеціально для волонтерів було розроблено футболки із зображенням митрополита Андрея Шептицького та відповідні кепки.

Для зручності мешканців, на площі перед пам’ятником Шептицькому були споруджені екрани, де відбувалася пряма трансляція Божественної Літургії. Повну версію відео з урочистостей відкриття пам’ятника можна переглянути тут

Саме святкування розпочалося із Архиєрейської Божественної Літургії, яку в Архикатедральному соборі святого Юра очолив Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ.

По завершенню Служби Божої на території комплексу Собору святого Юра відбулося відкриття інформаційно-тематичної виставки «Митрополит та Маестро» в рамках офіційних заходів з урочистого відзначення 150-ї річниці з Дня народження Митрополита Андрея Шептицького.

Опісля відбулось урочисте посвячення пам’ятника Андрею Шептицькому на Святоюрській площі та мистецька програма від Львівської державної академічної чоловічої хорової капели «Дударик». Додамо, що участь у Літургії та освяченні взяло керівництво міста та області, а також представники різних конфесій Львова, зокрема духовенство: Римо-Католицької Церкви, Української Православної Церкви Київського Патріархату та Вірменської Апостольської Церкви.

DSC_3172

Ще одну вуличну виставку, організовану містом, львів’яни та гості міста могли переглянути безпосередньо на площі. Це трансформована у стенди виставка «Люди підтримані Шептицьким» перенесена з парку  культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького. Також поряд з нею були розміщені стенди із зображенням і цитатами Митрополита Андрея розпрацьовані проектом «Духовна велич Львова».

Завершилися заходи з нагоди відкриття пам’ятника Митрополиту Андрею в Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької.

Анна Грапенюк

Фото: Олександра Мазуренка, Юрія Дячишина, автора, а також з facebook-сторінки о. Назарія Лозинського