Як правильно завершити свій день? 13-ть нестандартних порад

Вечір – час для себе. Від того, проведете ви його лежачи на дивані або займетеся чимось корисним, залежить особистісний та професійний розвиток.
У статті ви знайдете 13 порад, які підвищать вашу продуктивність.
Ми часто пишемо про те, як починати день:
– Яким має бути ранок для ефективного дня?
– Як зробити свій ранок дійсно добрим?
– Як перемогти сонну апатію вранці?
– Як створювати ранкові ритуали?
Однак по-справжньому успішні люди продуктивні весь день. Навіть увечері, коли хочеться піддатися втоми і просто дивитися в екран або монітор.
Але вечір – це заділ на наступну добу. Від того, чим ми займаємося в вечірній час, залежить якість сну. А від нього, в свою чергу, працездатність.
Вечір сильно недооцінений з точки зору трансформації життя і впровадження позитивних звичок. Пропонуємо вам провести дві-три години перед сном з користю. Ось кілька вечірніх ритуалів, які подарують вам енергію, продуктивність і гарний настрій в новому дні.

1.Прогулянка пішки
Рушайте перед сном на коротку прогулянку. Вона допоможе буквально переступити через турботи і тривоги дня. Ви зможете насолодитися спокоєм і обдумати ідеї, які хвилюють вас. Крім того, ходьба корисна для здоров’я.

2.Аналіз дня
Бенджамін Франклін вважав час найціннішим ресурсом і педантично ставився до його розподілу. Щодня в кінці дня він задавався питанням «Що хорошого я зробив сьогодні?» І аналізував минулий день. Це дозволяло йому зрозуміти, яких успіхів він досяг, а що ще належить зробити.
Спробуйте і ви. П’ять-десять хвилин аналізу прожитого дня допоможуть відслідковувати прогрес і своєчасно коригувати плани.

3.Читання
Багато великих людей читали перед сном. Читання надихає, допомагає генерувати нові ідеї. А якщо вам знайоме безсоння, то книга допоможе заспокоїтися і заснути.
Що читати, залежить від вашого смаку. Однак не рекомендуються гостросюжетні жанри і драматичні твори.
Також не варто читати при слабкому освітленні. Якщо використовуєте електронні читалки, зменшіть яскравість екрану до мінімуму і тримайте гаджет на відстані мінімум 35 сантиметрів.

4.Медитація
Ранкова медитація допомагає включитися в робочий режим. Ще краще медитувати два рази в день.
Прийміть зручну позу. Нехай думки течуть природно: не намагайтеся сконцентруватися на чомусь або ігнорувати щось. Все, що наповнювало вас протягом дня, має залишитися в минулому.
Вечірня медитація допоможе «обнулити» розум і увійти в прийдешній день відкритим до нового досвіду.

5.Комендантська година
Світло пов’язане з виробленням мелатоніну і кортизолу. Темніє – підвищується рівень мелатоніну. Це дозволяє нам як слід відпочити. Розвиднілося, і підвищується рівень кортизолу – організм готовий до звершень. Ну, так задумано було Господом. Але в XXI столітті люди перед сном дивляться в екрани ноутбуків, планшетів і смартфонів. Це шкідливо, бо порушує створену Богом гармонію нашого організму.

6.Як телефони псують нам сон?
Це одна з причин, по якій слід влаштовувати перед сном «комендантську годину». Ніяких гаджетів! Інша причина полягає в тому, що цифровий шум також знижує якість сну.
Надсилайте девайси на ніч в режим польоту. Тоді ваш спокій і ваш сон не потривожить ні повідомлення про коментарі до фото, ні чергова email-розсилка, ні SMS з суперпропозицією від банку (чому вони надсилають їх вночі?).

7. Установки (афірмації)
Перед сном розум не менше чутливий до інформації, ніж вранці. Тому вечір – відмінний час для особистісних установок.
Використовуйте позитивні афірмації:
-щоб стимулювати впевненість в собі;
-налаштувати себе на успіх;
-абстрагуватися від думки інших;
-зосередитися на своїх цілях;
-мотивувати себе на наполегливу праця і так далі.
Важливо правильно скласти афірмацию, а також вимовляти її вголос (краще перед дзеркалом). Такий щовечірній аутотренінг може зруйнувати накопичені роками внутрішні стереотипи.

8. Щоденник
Ведення особистого щоденника – це не примха графомана. Психологи стверджують, що, висловлюючи почуття і думки на папері або в електронному вигляді, ми робимо життя більш усвідомленим. Часом запис в щоденнику дозволяє розкрити і вирішити проблеми, що таїлися глибоко в підсвідомості.
Вечір – ідеальний час для «розмови» з щоденником. Про що писати? Про події року, дня, що минає, про те, що вас засмутило або порадувало сьогодні, про людей, з якими ви спілкувалися, про себе, яким ви були.

9.Планування
Складання плану на день напередодні ввечері:
– економить час (не потрібно викроювати його вранці);
– мобілізує (прокинувшись, ви вже знаєте, що потрібно робити).
Методики планування індивідуальні. Якщо ви ще не виробили свою, то пошукайте більш докладні статті про тайм-менеджмент.
Але загальне правило таке: запишіть всі завдання, а потім розсортуйте їх по важливості і терміновості.

10.Пріоритети
Цей ритуал випливає з попереднього. Коли список справ складено, потрібно розставити пріоритети. Виберіть три найбільш важливих завдання. Вони повинні бути спрямовані на досягнення вашої мети і сприяти прогресу.
Після цього розбийте ці три завдання на більш дрібні підзадачі. Пронумеруйте їх: № 1 – зробити до 11 годин, № 2 – виконати відразу після № 1, № 3 – зайнятися під час обіду і так далі.
У будь-якому випадку ви отримаєте детальний план дій на наступний день, а це, в свою чергу, мотивує. Адже, коли все по поличках, простіше працювати, чи не так?

11.Подяка
Цей ритуал рекомендується виконувати, перебуваючи вже в ліжку. Закрийте очі і подумайте, кому або чому і за що ви вдячні у дні, що минає. Скажіть спасибі колезі, який заїхав за вами по дорозі на роботу; або офіціантці, яка швидко обслужила вас; або дружині, яка просто була поруч і підтримувала; або самому собі …

12. Не бійтеся говорити «спасибі»
З точки зору позитивної психології, вдячність – це позитивна емоція, яка не тільки зміцнює міжособистісні відносини, але і відмінно мотивує. Засинаючи з думками про хороше, ви налаштовуєте себе на продовження ланцюжка добра завтра.

13. Молитва.
Якщо Бог буде на першому місці, все інше буде на своїх місцях.

Джерело: http://dc.lviv.ua/christian-psychologists/o_tykhon/4827-yak-pravilno-zaknchuvati-svy-den.html