Як реагувати, коли тебе кривдять

Я людей люблю. І не люблю ні з ким мати проблеми. Стараюсь уникати конфліктних ситуацій. Не почуваюся добре в них.
Людям я довіряю за власним вибором: це моє рішення. Бувало, що через цю «відкритість» я наривався на болісні удари. Попри все, вважаю, що набагато краще бути доброзичливим, аніж підозріливим, що відкритість краща за замкнутість, а прощення краще за помсту. Тут я хочу зазначити:
Коли тебе кривдять — будь-де, у реалі чи на Фейсбуку, — не відплачуй тим самим. Зло, якого ти зазнав, не уповноважує тебе відплачувати наступним злом. Зло треба долати добром, як сказав Апостол Народів.


Коли тебе кривдять — не дозволь своєму серцю замкнутися на цю людину. Будь тверезий в оцінці та самозахисті, але не відгороджуйся від людей. Я прочитав таку фразу в когось на ФБ: «It is better to be feared than loved». Ні! Краще любити. Краще 100 разів помилитися в милосерді, аніж несправедливо образити людину. Прикрощі, які трапляються в житті, можуть зродити в нас розчарування, неохоту і погані думки. Якщо ми не викинемо цього з себе, а дозволимо залишитися, зрештою це колись вибухне. Нерідко такі вибухи падають на людей цілком неповинних, не раз — на найближчих. Тому гасло «перемагай зло добром» стосується також і нашого нутра, розуму і серця. Можна вибрати позицію молитви і благословення тих, хто в будь-який спосіб нас скривдив, але без тіні вивищення або почуттів на кшталт «дякую Тобі, Боже, що я не такий, як він». Про це і йдеться в позиції прощення. Не так забувати, як вирішити не згадувати кривду, і бути готовим до того, що, можливо, той, хто кривдив, перестане кривдити і знайде твої руки відкритими до обіймів. Ти будеш готовий прийняти цю людину. Що більше — можливо, так як скривджений  і проданий своїми братами Йосип, ти скажеш до своїх сокрушених кривдників: «Ви колись задумували зло супроти мене, та Бог запланував це як добро» (Бут 50,20).


Саме завдяки злу — коли Йосипа продали до Єгипту — в ув’язненні він зазнав зміни характеру, був підготовлений до ролі визволителя для Ізраїля, а завдяки цьому зберігся рід для очікуваного Месії. Бог Всемогутній здатен перемінити об’єктивне зло в об’єктивне добро. Бути ошуканий, зраненим, опльованим, удареним — далеко не найкраща річ! Але Бог може це використати, аби щось у нашому житті змінити. Змінити перспективу скривдженого на перспективу благословенного.
Джерело: credo.pro