Як зміцнити зв’язок зі своїми дітьми за 5 хвилин в день

На сторінці “Духовно-психологічна порадня” о. Тихона Кульбаки з’явилася інформація, яка буде цікавою усім батькам, які хочуть знайти “ключик” і підхід до своєї дитини.
1. Обіймашки
Дотик ваших рук заспокоює дитину з самого першого разу, коли ви взяли її на руки після появи у цей світ. Будь то малюк, який тільки що навчився ходити і переживає страх відриву від матері, або дівчинка – підліток, засмучена грубістю шкільного задираки, прості обійми для кожного з них здатні творити чудеса. Щоб провести кілька хвилин, сидячи на дивані і обійнявши дитину рукою, не потрібно скасовувати всі намічені справи – а для вашої дитини це означає надзвичайно багато.
2. Потішитися. 
Відмінний привід зайвий раз доторкнутися до дитини – це полоскотати її. І все ж перевірте, чи вдасться вам розсмішити її словами. Залежно від особливостей сім’ї та віку дітей, можна згадати  сімейний жарт, просто подуріти або прочитати смішний анекдот.
3. Танцюйте
Увімкніть свою улюблену музику гучніше рухайтеся в такт мелодійним акордам. Навіть найменші крихітки будуть радісно підстрибувати і заливатися сміхом.
4. Почитайте разом
Читання не дарма вважається класичним заняттям мам. Ви сидите поруч з дитиною  і разом читаєте хорошу розповідь. Можна читати книгу вголос на ніч, але можна спробувати вплести читання і в інші моменти дня. Прихопіть з собою улюблену книгу, щоб перечитати її в приймальні лікаря або в черзі на касі магазину.
5. Нічні розмови
Хвилини, що настають, коли ми лягаємо спати і вимикаємо світло, – один з найбільш вдалих моментів 
Переконайтеся, що ви слухаєте стільки ж, скільки і говорите, якщо не більше. Нехай ненадовго запанує тиша – це дасть вашій дитині можливість підняти тему, якої вона би хотіла з вами поділитися. І нехай необхідність дотримуватися намічених планів не позбавляє вас можливості недовго помовчати разом.