“Єдність усіх християнських Церков – це те, до чого закликає Христос”

29“Найважливішим питанням було і залишається наскільки ми є зрілими, щоб отримати цей Дар єдності. І я радію, що це взагалі стало можливим, що владики зібралися на Собор і досягли одностайного рішення. Я буквально тільки-но думав про те, що шкода що обєднання трьох гілок православя не трапилося трохи швидше. Десять, чи пятнадцять років тому. Думаю, що це історична і дуже важлива подія.

Думаю, що після Об’єднавчого Собору міжконфесійний діалог в Україні буде іншим. Попри те, що найближчий період, можливо,буде доволі складним. Тому що це треба буде багато здолати дрібних питань.Треба буде навчитися жити в нових обставинах. Можливо буде навіть десь складно, я припускаю, що може будуть і не дуже прості ситуації, коли хтось кимось буде незадоволений. Можливо. Дай Боже, щоб я помилявся. Але це не страшно. Адже із перспективи довшого періоду – це дуже важливий крок і сигнал до того, що єдність можлива. Об’єдналися три гілки православні  – треба рухатися далі.

  Наскільки я уважно читав Євангелії до єдності нас закликає Христос. Ми не можемо собі брати інших якихось рефлексій. Єдність усіх християнських церков – це те до чого закликав і досі закликає нас усіх Христос”.

О. Ростислав Пендюк, голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ

Розмовляла: О. Бабенко