Єпископ-самозванець незаконно споруджує церкву на Високому замку

Про ситуацію повідомив директор департаменту “Адміністрація міського голови” Євген Бойко на своїй фейсбук-сторінці.

“В парку “Високий Замок” у підніжжі самої гори сьогодні працівниками ЛКП «Зелене місто» було виявлено самовільні будівельні роботи. Присутні на місці особи пояснили, що зводять церкву, яка за їхніми словами – колись там була. Служитель церкви представився греко-католицьким єпископом Михайлом (прізвище назвав Коваль), а свою конфесію назвав Єдиною Соборною та Апостольською церквою. Допомагає йому “піддиякон” Михайло. Щоправда жодних установчих документів релігійної громади, ані жодних документів щодо будівництва пред’явити не змогли, яких і в принципі не існує. Безперечно, місто звернеться в поліцію та в інші контролюючі органи. Просимо також церкви міста в можливий спосіб застерегти своїх вірян від участі у можливих дійствах подібних організацій”, –наголосив Євген Бойко.

Дані особи не мають жодного відношення до УГКЦ. У цьому запевнив Синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ о. Юстин (Бойко), який оперативно відреагував на ситуацію:

На території міста Львова діє меморандум, який був підписаний  керівними органами Львівської Митрополії, а також Львівської міської ради, згідно якого усі будови нових церков, капличок, погоджуються двома сторонами. Жодного погодження на будь-яке будівництво у підніжжя Високого замку не було. Одного з тих, хто представляє себе єпископом я впізнав. Це є колишній єромонах одного з монастирів, який був видалений з монастиря через порушення дисципліни, а також через певного роду психологічні відхилення. Тому просимо усіх громадських діячів взяти до уваги той факт, що дані особи хоча й представляються, що вони належать до УГКЦ, насправді не мають жодного відношення ані до Української Греко-Католицької Церкви, ані до Львівської Митрополії”, підкреслив отець Юстин.