Єрм. Лука Михайлович: “Святе Письмо є історією спасіння людства”

17 жовтня 2018 року у стінах Українського Католицького Університету відбулося чергова лекція з циклу “Біблійні зустрічі з єрм. Лукою Михайловичем”. Цьогорічний курс має назву: “Біблійні портрети: важливі історії і особливі проекції”.

DSC_0608


О. Лука підкреслює:

““Біблія – це не історичний документ і не книга хронік і генеалогій, вона не покликана доносити нам факти з біології, географії, анатомії. Святе Письмо є особивою формою історії – історією спасіння людства. У ній міститься цілісний об’єм духовних істин і законів, через які Бог звіщає свою волю і діалогує з людиною”.

DSC_0621


Цього разу тема була присвячена постатям Старого Звіту – Каїну і Авелю: “Трагедія людства, що випало з гнізда”. Учасники отримали змогу по-новому відкрити добре знану біблійну історію під багатьма зрізами і провести паралелі із сьогоденням і власним християнським життям.

“Чимало осіб у сучасності скаржаться на відчуття покинутості. Втеча Каїна після гріха братовбивства спричинила відчуття відкиненості. Він тікає від лиця Господнього. Буває самота усвідомлена, яка сцілює, усвідомлена, але є така, що спричинена втечею від Бога, від самого себе. Постать Каїна – це архитип руйнівної самотності, яка виростає з морального переступу, – каже єромонах Лука Михайлович”.

DSC_0616


Каїн тікає від лиця Господнього. Він норовить від Бога, самоув’язнюється. Часто це стає справжнім випробуванням теж і для сучасної людини. Цей досвід перегукується зі станом Адама, який теж ховається від Бога. Каїн остаточно не зрозумів, що не прийняття Богом його жертви, це всього лиш фрагмент, а не фатальний кінець. Для людини інколи теж важливо вміти капітулювати”. Історія Каїна і Авела унівесальна і архитипна. Це історія, першого народження, первої жертви, першого вбивста. Численні деталі цієї розповіді залишаються поза кадром. Біблія не говорить чому саме Бог не приймає жертву Каїна, вона не говорить, наприклад, звідки Каїн взяв дружину, що значить знак, який Бог ставить на першого вбивцю. Біблія – це фільм-шедевр, де багато чого є поза кадром. Це чудова можливість молитовно розмірковувати на глибинними сенсами Божого Слова. І це теж завдання для віруючих. Святе Письмо не покликане задовільними банальну цікавість. Це книга про основне. В розповіді 4 книги Буття є низка глобальних духовних тем, які проходять неперервною смугою крізь тисячолітття – тема конкуренції, тема війни, релігійного стосунку, внутрішньої боротьби, яка відбувається в серці людей усіх часів і народів. Головне завдання людини в сьогоденнні віднаходити у собі Каїна і Авеля”– зазначив отець Лука.

DSC_0614


Додамо теж, що відкритий курс лекцій “Біблійні зустрічі з єрм. Лукою Михайловичем” триватимуть до кінця академічного року. Заняття відбуваються щосереди в Українському Католицькому Університі, на вул. Козельницькій 2а. Початок занять о 19:00 в цокольному приміщенні храму святої Софії. Курс вивчення Бібліє є безкоштовним. На лекції запрошуються всі бажаючі.