Єрм. Юстин Бойко: “ Молитва показує якою є наша віра.”

Такою думкою  у своєму відеоблозі  поділився о. Юстин Бойко, синкел у справах монашества Львівської архиєпархії УГКЦ. 

А також зазначив: “Спільна молитва – це не лише стояння перед Богом. Вона має велику силу, бо молячись спільно ми один одного підтримуємо. Ми не є поодинокими островами, а спільними дітьми Божими. Молитва – це розмова з Богом. Вона показує якою є наша віра. Недарма у Святому Письмі ми може прочитати таке речення: “Як Син чоловічий знову прийде на землю, чи знайде віру”? Це речення з Євангелія, яке залишає багато питань для богословів. Це також пересторога для нас: молитва має будувати нашу віру, зокрема наш зв’язок з Богом. Якщо молитва не будує наш зв’язок з Богом, то треба себе запитати про те, чи ми добре молимося”. 

Отець Юстин  підкреслив, що молитва є дуже  важкою працею, яка вимагає зусиль, послідовності і терпеливості.“ Не можна казати, що молитися треба тоді, коли на серці є дуже добре. Не очікуймо від молитви лише приємностей. Пам’ятаймо, що перш за все молитва – це розмова з Богом. Подібно як і розмова з ближнім вимагає труднощів, так і розмова з Богом потребує докладених зусиль. Так відбувається не через те, що Бог не такий, а через те, що наше серце по-різному відкрите на Бога. Стоячи перед Богом слід найперше дякувати Йому за все. Стараючись віднайти Божу Волю у своєму житті. Можливо комусь з вас у храмі заважають молитися  інші. Тоді, прошу в такі хвилини згадати про фарисея. Йому заважав молитися митар”, – наголосив він. 

 На завершення наголосив: “Не забувайте, що спільна молитва має велику силу. У молитві послухаймо, що нам хоче сказати Бог. Бо тільки  той, хто хоче Його розсмішити, той розказує йому про свої плани, минуле і майбутнє. Якщо ми віримо в Бога, то розуміємо, що він все це знає. А нам  важливо зрозуміти що Бог до нас промовляє і чого чекає тут і тепер”.