Єрм. Юстин (Бойко): “Життя “на віру” — це руйнування інституції шлюбу”

У тих, хто співживуть до шлюбу, у подружжі не буде іскорки. У цьому переконаний Синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ, єрм. Юстин (Бойко). Отець наголосив, що все менше людей, останнім часом, беруть церковний шлюб.

Останні спостереження священників дають мені підстави говорити, що у нашій країні і серед християн, у тому числі, пішла мода “жити на віру”. Отже, є хлопець з дівчиною, ані одружені цивільно, ані шлюбовані у церкві і думають, що співживучи, вони так “готуються до шлюбу”, Друзі, це не є приготуванням до шлюбу.  Це є руйнуванням інституції шлюбу як такої. Бо коли ви хочете створити сім’ю, то є певні правила приготування. Бо ціль сім’ї  – це є створити спільноту людей, яка вміє любити, прощати,  народжувати та виховувати дітей. Ніколи не готуються до подружжя методом “взаємної обкатки”. Тим більше, люди, які починають жити інтимним життям, вважають це майже за норму, бо вони прямують до шлюбу, втрачають у своїх стосунках нотки романтизму, любові, стриманості і все це переходить на подружжя. І потім, коли вони, навіть, беруть шлюб,  чи розписуються, то там потім вже немає любові, романтики, чи ніжності. Там є просто сповнювання якихось обов’язків. І горе мені, як священнику, коли б я цю тему не порушив.

 Мене дивує й інше. Приходить до мене одна пані. І каже: “отче, у мене є дочка, вона дуже побожна дівчина, проживає з хлопцем у Львові, бо квартиру винаймати дуже дорого”.  Чи дійсно, наша суспільна мораль настільки здеградувала, що ми вже не розрізняємо, де є гріх, а де його немає?

Подружні зради, чи інші тілесні аморальності стали такими звичними, що вже дехто навіть не вважає це за гріх. Можу навіть тут поставити поважний закид моїм співбратам-священникам, які людям, що живуть “на віру”, тобто у грісі, дають розгрішення. Я хочу всім вам пригадати, що люди, які живуть на віру,  не маючи шлюбу, а є християнами і охрещеними, чинять тяжкий гріх. Відповідно, священник не може їх висповідати. Бо Сповідь є Святою Тайною, встаноленою Христом Ісусом.  Необхідно, аби було виконано 5 умов доброї Сповіді: іспит сумління, жаль за гріхи, визнати грізи у Сповіді, постановити поправитися і виконати покуту. Постановити поправитися — це означає, що ніхто на віру не живе. В українському суспільстві намагаються через закони насадити гендерну політику, яка нищить всю суспільну мораль.