Євангелізаційну програму «Католицизм» цього тижня презентували на Закарпатті

Презентації відбувалися через платформу Zoom у зв’язку з карантинними обмеженнями. Зустрічі модерувала координаторка програми сестра Климентія Луків. У вівторок, 13 квітня, онлайн-презентація відбулася для священників і вірних Мукачівської дієцезії РКЦ. В цій презентації також взяв участь єпископ-помічник Мукачівської дієцезії РКЦ Микола Лучок. А у четвер, 15 квітня, відбулася презентація для Мукачівської греко-католицької єпархії.

«У проєкті «Католицизм» є кілька речей, які вселяють у мене віру та надію. Маю радість з того, що вже було зроблено, бо дивлячись на цей громісткий проєкт, знаючи про єпископа Роберта Баррона, бачу солідність матеріалів і розумію, як багато зусиль в нього вкладено. Бажаю вам витривалості у цьому проєкті», – з такими вітальними словами звернувся єпископ Микола Лучок на початку презентації.

Відтак сестра Климентія коротко розповіла про історію «Католицизму» в Україні, про його автора – єпископа Роберта Баррона, відомого проповідника та богослова, а також представила команду проєкту. Серед її учасників, окрім сестри також є отець Стефан Батрух (рідний брат Богдана Батруха головного мецената проекту), отець Олег Кіндій, пані Олена Яремко – доктор психології.,

«Все почалося з того, що колись була на медіа-тренінгу, де нам розповідали про різні приклади євангелізації у Католицькій Церкві. Одним з прикладів показали служіння єпископа Роберта Баррона і показали трейлер фільму. Цей доповідач засвідчив, що після перегляду фільму його віра і бачення Церкви дуже змінилося. Це мене неймовірно захопило», – поділилася сестра Климентія.

Отець Стефан Батрух, доктор богослов’я, греко-католицький священник у Любліні, запрезентував сам зміст і суть євангелізаційної програми «Католицизм». А також звернув увагу на її цінність, яка, на його переконання, допомагає подивитися на християнство крізь призму здобутків світового мистецтва, літератури, богослов’я, філософії та історії, важкі доктринальні питання представлені зрозумілою мовою, а також курс має на меті подолати протиріччя між вірою і розумом, які насправді один одного доповнюють.

Викладач УКУ отець Олег Кіндій розповів учасникам презентації про досвід використання матеріалів програми на парафії. Зокрема священник звернув увагу на причини чому, люди не є практикуючими християнами, і поділився 7 ключами до успіху в євангелізації. .

Учасники презентацій мали нагоду переглянути першу серію фільму: «Дивувалися вони і страхалися: Об’явлення Бога, що став людиною», а після цього відбулося обговорення.

 В презентації також взяли участь брати-семінаристи з Ужгородської греко-католицької академії імені Блаженного Теодора Ромжі.

Нагадаємо, що «Католицизм» – це євангелізаційна програма для дорослих, яка допомагає поглибити віру та задуматися над фундаментальними питаннями християнства.

В Україні презентують світовий бестселер «Католицизм» | Матеріали | Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви

Програма складається з десятисерійного фільму, книжки на навчальних зошитів.

Трейлер фільму:

Детальну інформацію про проєкт можна знайти на офіційних сторінках у соціальних мережах:

Fb: Католицизм

Instagram: Католицизм

Підготувала Христина Кутнів