Євангелізація на Олімпійських іграх: Ріо-2016

rio_de_zenejroПідтримка цінності людської особи, пастирське служіння в олімпійському селі, реалізація суспільних проектів – це лише деякі з ініціатив, розпочатих Католицькою Церквою у Бразилії під час Олімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро. «Нам відомо, що світ спорту є місцем плодотворним і відкритим на євангелізацію. Ріо-де-Жанейро буде свідком великих світових спортивних подій і наша архидієцезія не може цей час не використати. Євангеліє повинно проголошуватися, а людські і суспільні вартості повинні бути враховані» – підкреслив ординарій Ріо, кардинал Орані Жуан Темпеста.

Деякі символи зміцнюють зв’язок між євангелізацією і спортивним світом. Прапори нинішніх ігор і майбутніх Параолімпійських ігор (відбудуться в Ріо у вересні 2016 року) поблагословив Папа Франциск під час його подорожі до Бразилії у 2013 р., олімпійський хрест чи ікона миру – це особливі символи, які мають відображати присутність Церкви під час перебігу цих великих спортивних подій.

Користуючись досвідом, який під час чемпіонату світу з футболу, який відбувся у Бразилії два роки тому, міжнародна мережа “Talhita Kum”, яка зібрала чернечі ордени, заангажованих у боротьбі із сексуальним туризмом, у співпраці з Конференцією Чоловічих Орденів Бразилії (CRB) буде проводити кампанію “Грай на захист життя”. З однієї сторони це має бути нагода для пропагування місцевої культури, з іншої – має звернути увагу на підсилений в цей час туристичний рух із сексуальним підґрунтям, оскільки організовуються злочинні групи, щоби спокушати молодих людей легким заробітком, а пізніше використовувати цих беззахисних осіб на різні способи, аж до торгівлі живим товаром. Також в архидієцезії розпочався проект: “Ріо розпочинається”. В його межах на території цілої країни буде провадитися суспільно-виховна, спортивна і солідарна діяльність в різних церковних установах. Це має сприяти будуванню суспільства, більш справедливого і солідарного, щоби саме через спорт наблизити до себе сім’ю, школу і місцеву спільноту.

За матеріалами: Католицький Медіа-Центр