З нагоди свята Внебовзяття Пресвятої Богородиці у львівській Катедрі відбудуться празничні меси

Katedra_-aci-ska_Lw-w_200815 серпня римо-католики всього світу відзначають урочистість Внебовзяття Пресвятої Діви Марії. Варто зазначити, що східне християнство називає це свято Успінням Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Вседіви Марії, а західне християнство – Внебовзяттям Пресвятої Діви Марії.

Літургійний культ Пресвятої Богородиці починається від Ефеського Собору 431 року, який окреслив догму про її Богоматеринство. У творах святих Отців до четвертого століття немає нічого про Успіння Богоматері. Лише після IV сторіччя на основі передання церковні письменники починають писати про останні хвилини життя Пресвятої Богородиці. На Заході пише про це святий Григорій Турський, на Сході — єрусалимський патріарх Модест, святий Андрій Критський та святий Йоан Дамаскин.
В VI сторіччі це свято отримує назву Успіння Пресвятої Богородиці. На Заході під впливом Сходу свято з`явилося дещо пізніше. Його прийняли у Римі за часів Папи Сергія І (687-701), а з Риму він перейшов до інших країн.

Від Першого Ватиканського Собору (1869-1870) у римсько-католицькій Церкві дедалі більше висловлювались побажання, щоби проголо­сити догмою загальну віру Церк­ви у Внебовзяття Пречистої Богородиці. Це завдання, узагальнивши думки всіх єпископів Католицької Церкви, взяв на себе Папа Пій XII (1 листопада 1950 року).

Існує передання, що за три дні перед Успінням, Архангел Гавриїл сповістив Пречистій Діві Марії про Її перехід у вічність. Того дня в Єрусалимі зібралися всі апостоли, що проповідували в різних частинах світу. Запізнився лише святий апостол Тома. Богородиця висловила бажання бути похованою в Гетсиманії, поблизу Своїх батьків і Обручника Йосифа. За душею Своєю Матері з’явився Ісус Христос у супроводі ангелів і святих, а апостоли під спів гімнів віднесли Її тіло до гробу і три дні не відходили від нього. На третій день з’явився апостол Тома і бажав попрощатися з Божою Матір’ю. Коли ж гробниця була відкрита, то замість тіла Пресвятої Богородиці апостоли знайшли квіти та похоронні пелени. Тоді вони здогадалися, що не тільки душа, але й тіло Пресвятої Богородиці було взято на небо.

Ось тому на згадку про цю подію в урочистість Внебовзяття Пресвятої Діви Марії після Служби Божої посвячують квіти та зілля.

Завтра, 15 серпня 2017 року, у Митрополичій Базиліці-Санктуарії Успіння Пречистої Діви Марії Львівської архидієцезії РКЦ (пл. Катедральна, 1) відбудуться празничні меси:

7:00 год. – меса польською мовою

7:45 год. – молебень до Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії

8:00 год. – меса латинською мовою

9:00 год. – меса українською мовою

10:15 год. – меса польською мовою для дітей

11:30 год. – святкова меса польською мовою

13:00 год. – меса польською мовою

17:30 год. – Вечірня

18:00 год. – меса для молоді польською мовою

Підготували Юліана Лавриш, Лідія Батіг