За прикладом Софії Шептицької: у Прилбичах відбудеться зустріч спільноти «Матері в молитві»

20 липня у Прилбичах відбудеться зʼїзд християнського об’єднання вірних Львівської Архиєпархії УГКЦ Рух «Матері в молитві». Зустріч присвятять 120-тим роковинам відходу до вічності матері митрополита Андрея Софії Фредро-Шептицької.

У програмі з’їзду – літургія з єпископом-помічником Львівської Архиєпархії УГКЦ Володимиром (Груцою), духовні розважання, молитва на вервиці, музичний дарунок для матерів та ознайомлення з духовними і мистецькими скарбами с. Прилбичі – родинного села Шептицьких. Ця зустріч стане можливістю дізнатися більше про Софію Фредро-Шептицької, що своїм життям була прикладом матері у молитві.

Духівник Християнського об’єднання вірних «Рух матері в молитві» Львівської Архиєпархії УГКЦ о. Микола Білецький зазначив, що щорічні з’їзд та проща є прописані в статуті спільноти у Львівській Архиєпархії. Оскільки рух розвивається, то щороку кількість учасників таких зустрічей зростає, зокрема організатори розраховують на 1500 учасниць спільнот «Матерів в молитві» ЛА УГКЦ. Долучаються учасниці й з інших єпархій.

«За час мого служіння духівником спільнот Матерів в молитві ЛА УГКЦ я можу ствердити, що подібні з’їзди і прощі – це дієвий спосіб обʼєднувати і підтримувати спільноти “Матерів в молитві”, – особливо тих хто потребує духовного піднесення, і тих, хто щойно засновується і хоче натхненного поштовху до розвитку», – розповів о. Микола Білецький. Він також підкреслив, що духівники парафіяльних спільнот та парохи, які при своїх храмах розвивають цей рух, приїжджаючи на такі з’їзди, діляться результатами діяльності спільноти та свідчать про її користь. «Владика Володимир свого часу зобразив співпрацю Духівників і спільнот Матерів в такий спосіб: якщо голова парафії є священник, то Матері в молитві – це серце, від якого залежить пульсація кисню до голови», – зазначив о. Микола Білецький.

Проща «Матерів у молитві» до Прилбич відбудеться у суботу, 20 липня 2024 року у храмі на честь Праведного Митрополита Андрея та блаженного Климентія Шептицьких (с. Прилбичі, вул. Андрея Шептицького, 27).

Духівник спільнот: о. Миколай Білецький 0637487578

Модератор спільнот: п. Олександра Ряба 0975587484

«Матері в молитві» — релігійний рух у Католицькій церкві, що розпочався в Англії в 1995 році з ініціативи двох жінок, які вирішили в особливий спосіб молитися за своїх дітей. Згодом цей рух поширився по цілому світу і нині існує у 80 країнах світу. Перша спільнота руху в Україні виникла у 2000 році при Архикатедральному Соборі святого Юра з благословення Любомира (Гузара). Тепер такі спільноти є у всіх єпархіях УГКЦ.

Спільноти «Матері в молитві» ставлять собі за мету регулярні молитви за своїх дітей, дітей парафії та всіх українських дітей. Вони проводять щорічні прощі по духовних місцях України, реколекції, з’їзди єпархіальних спільнот, конференції в деканатах тощо.

Головне фото – з мережі