Завтра Львові вшанують пам’ять Романа Лубківського

 41634У середу, 10 серпня 2016 року, у м. Львові вшанують пам’ять відомого письменника, державного та громадського діяча, дипломата Романа Лубківського. Заходи присвячені 75-річчю від дня його народження.  Участь у заходах візьмуть представники влади, громадськості, рідні та близькі письменника, представники ЗМІ та всі охочі.

 За інформацією департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації, об 11.00 год. відбудеться поминальне богослужіння у Соборі Святого Юра (пл. Святого Юра, 5), о 12.00 год. урочисто відкриють меморіальну таблицю Роману Лубківському на будинку №19а на вул. С. Крушельницької, де він свого часу мешкав, а о 13.00 год. пам’ять Романа Мар’яновича вшанують на його могилі на Личаківському кладовищі.

Довідка

 Роман Лубківський народився 10 серпня 1941 р. в с. Острівець (Тернопільська обл.). У 1963 році закінчив філологічний факультет Львівського університету. Працював заступником головного редактора літературного журналу «Жовтень» (пізніше «Дзвін»). Один із засновників партії «Народний Рух України». Депутат першого скликання Верховної ради України. Саме з його ініціативи була запроваджена традиція складання президентської присяги на Пересопницькому Євангелії. Надзвичайний повноважний посол України, також був головою Комітету з Національної шевченківської премії. Помер 23 жовтня 2015 року.