Завтра у Львові молитовно вшанують 105-ті роковини Геноциду вірмен у Османській імперії

Завтра, 24 квітня 2020 року, у Львові спільно з усім світом вшанують День пам’яті жертв Геноциду вірмен в Османській імперії 1915 — 1923 років. Зокрема, об 11:00 у Вірменському кафедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці у Львові, як  і  у всіх вірменських храмах в Україні та Вірменії, а також у інших країнах упродовж трьох хвилин лунатимуть дзвони.
 
О 12:00 у Вірменському соборі у Львові розпочнеться молебень у пам’ять про жертв цієї великої трагедії. Молитовну подію у зв’язку із карантином постараються протранслювати на фб-сторінці храму.
 
 Сьогодні ввечері усіх небайдужих закликають о 21:00 вимкнути світло у своїх оселях та запалити свічки.
 
У п’ятницю, об 11:00 ранку, у Вірменії, Україні та інших місцях, де живуть наші співвітчизники, дзвони вірменських церков лунатимуть протягом трьох хвилин. Ми були б дуже вдячні, якщо б і інші церкви могли б взяти участь у цій ініціативі. О 12:00 відбудеться молебень, щоб віддати належне, пам’яті мучеників Великого Вірменського Геноциду з боку Османської імперії. 

Історично Днем  пам’яті геноциду вірмен вважається 24 квітня 1915 року. Щонайменше в цей день заарештовано у Константинополі та вбито вірменську інтелігенцію, щонайменше 200 осіб, серед яких лікарі, адвокати, вчителі, письменники, поети, священнослужителі  та інші. Того ж року, 24 травня вперше в історії спільна декларація союзних держав закликала світову спільноту звернути увагу на те, що масове знищення вірменського народу є  “злочином проти людства”. Світова преса того часу наповнена тими матеріалами”, – розповів Архімандрит Української єпархії Вірменської апостольської Церкви Ісагак Погосян.

Додамо, що мучеників, які постраждали під час Геноциду, вірменська Церква возвела у ранг святих.

“Забути їх – означає згрішити проти правди і осквернити святість. Ми не маємо права забути те, що сталося”, – підкреслив Архімандрит Ісагак.

Нагадаємо, що першим геноцид вірмен визнав Уругвай у 1965 році, за ним Франція, Італія, Німеччина, Нідерланди, Бельгія, Польща, Литва, Словаччина, Швеція, Швейцарія, Греція, Кіпр, Ліван, Канада, Венесуела, Аргентина, Бразилія, Чехія, Австрія, Люксенбург та інші. США офіційно визнали і засудили геноцид вірмен 49 з 50 штатів США. Вірменська діаспора у вищезгаданих країнах сформувалася переважно внаслідок геноциду.

Під час Голокосту євреїв Адольф Гітлер сказав: “Зрештою, хто пам’ятає знищення вірмен?”. Тобто, якщо такі події залишаються безнаказані та правда замовчується, як бачимо вивчаючі історію, це призводить до нових трагедій .

Світлини надано Архімандритом Ісагаком Погосяном