Завтра у Львові стартує Екуменічний соціальний тиждень. Програма форуму

4-7 жовтня 2023 року у Львові відбудеться традиційна подія осені – 16-й Екуменічний соціальний тиждень. Тема заходу цього року – «Від війни до сталого миру: через справедливість та солідарність». 12 подій, 60 учасників – в Українському католицькому університеті міжнародний форум об’єднає впливових людей з різних країн, які рефлексуватимуть про війну та сталий мир.

Міжнародний суспільний форум «Екуменічний соціальний тиждень» понад 15 років є майданчиком для діалогу та осмислення подій, що резонують в Україні та світі. Цьогоріч до участі в ньому також запрошені авторитетні спікери, зокрема представники українських Церков, науковці, журналісти. Долучитися до заходів Екуменічного соціального тижня можна на фізичних локаціях, а також на онлайн-платформах.

В рамках заходу відбудуться круглі столи, міжнародні панельні дискусії, семінари, виставки та майстер-класи, поділені за шістьма тематичними блоками. У фокусі цьогорічних дискусій – війна та сталий мир. Що це означає для нас? Чи можливий мир без справедливості і як її досягти? Яка наша роль як держави, освітньої інституції, громадської організації, Церкви та громадянина у закладенні підвалин сталого миру та як його досягти, коли триває російська агресія, війна, якій не видно кінця. Запропоновані питання розглянуть у релігійно-екуменічному, історико-політичному, культурно-освітньому, інформаційному контекстах та з точки зору екології й міграції.

Організаторами форуму є Інститут екуменічних студій УКУ, Український католицький університет, Фонд Конрада Аденауера в Україні, Німецька лютеранська церква (EKD).

16-й Екуменічний соціальний тиждень розпочнеться у середу, 4 жовтня, із Літургії в храмі святої Софії-Премудрості Божої Українського католицького університету.

Першою подією Форуму стане виставка витинанок «Український кіберпанк» Марії Мартиненко-Гупало у Філософсько-богословському факультеті УКУ (просп. Св. Івана Павла ІІ, 35а, 1 поверх, атріум). Цикл робіт розповідає історії цивільних і військових, які втратили кінцівки або мають пошкоджене обличчя внаслідок бойових дій чи обстрілів.

О 16:30, відбудеться Міжнародна панель «Від війни – до сталого миру: через справедливість та солідарність», в якій візьмуть участь проф. Мирослав Маринович, віце ректор Українського католицького університету; д-р Жерар Паверс, директор Католицького центру з миробудування, професор Університету Нотр-Дам (США); Валерій Пекар, викладач Львівської бізнес-школи УКУ, президент компанії «Євроіндекс».

Детальніша програма – нижче. 

Для участі у форумі необхідно зареєструватись за лінком: https://cutt.ly/Fwl2Ks9A.

Контакти: irakit@ucu.edu.ua, Ірина Кітура, координаторка форуму.