Завтра у Львові у Національному музеї ім. А. Шептицького стартує виставка «Під патронатом Св. Луки»

afishapidpatronatomsvluky-1f3a073342928cd4cc7dca0bf4719880Завтра, 2 листопада 2017 року, о 16.00 год., у приміщенні Історичного комплексу Національного музею у Львові ім. А. Шептицького (вул. М. Драгоманова, 42) відбудеться відкриття виставки творів викладачів, студентів та випускників кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв «Під патронатом Св. Луки». Виставка триватиме до 26 листопада 2017 року.

Церква вшановує святого Луку не тільки як апостола і євангеліста, а як першого іконописця, автора Богородичної ікони. Тому різні мистецькі кола чи майстерні, а особливо ті, які працюють в ділянці сакрального мистецтва, обирають його своїм покровителем. Саме до дня вшанування св. Євангеліста Луки – 31 жовтня – приурочена виставка кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв, яка відкривається у стінах Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького.

«Єдина кафедра такого спрямування в Україні представляє свій доробок за понад двадцятирічний період від часу свого заснування. Це, в першу чергу, реалізації сакральних проектів як в інтер’єрах, так і на фасадах храмів, виконані викладачами, випускниками та студентами кафедри, що й було пріоритетним завданням апологетів її заснування – професорів Романа Василика (відтоді й донині завідувача кафедрою), Карла Звіринського, Володимира Овсійчука, Миколи Кристопчука (на жаль, вже нині покійних) та ін. Крім храмових реалізацій, представлених на великомасштабних видруках, на виставці представлені й станкові твори – ікони та різноманітні композиції сакрального змісту, які базуються на вивченні та переосмисленні традицій українського сакрального мистецтва. Серед них є твори наймолодшої генерації студентів кафедри, які переймають стилістичні знахідки своїх попередників, продовжуючи й розвиваючи вже сформовані традиції цієї школи сакрального малярства», – наголошують організатори.

Контактна особа – Костянтин Петрович Маркович (тел 067 794 09 93).

Джерело: сайт ЛМР