Завтра у Львові відкриють виставку ікон викладачів та студентів кафедри сакрального мистецтва

У середу, 22 червня, у музеї скульптури І.Г. Пінзеля у Львові (площа Митна, 2) відкриють виставку ікон під назвою «Оновлення традицій». Експозиція приурочена до 20-річчя кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв і включає ікони викладачів та студентів. Початок о 16.00 год.

Під час відкриття виставки планують презентувати каталог ікон виконаних студентами та викладачами кафедри які попередньо експонувались в музеї “Бойківщина” в м. Самборі.

Довідка:

Кафедра Сакрального мистецтва заснована у 1995 році при факультеті Образотворчого мистецтва та реставрації Львівської національної академії мистецтв. Єдина в Україні кафедра при вищому навчальному закладі, що здійснює підготовку фахівців у галузі сакрального мистецтва. Засновником та автором концепції її діяльності є чинний завідувач кафедри професор Роман Василик.

У формуванні навчальних програм підготовки фахівців сакрального мистецтва основний акцент робиться на ідейному, богословському спрямуванні цього виду творчості. За засадничі напрямки розвитку іконопису прийняті основи сакрального мистецтва Княжої доби, мистецтва ХІV – ХVІ ст., а також досягнення видатних художників Галичини першої половини ХХ ст.

Професорсько-викладацький склад кафедри – це відомі не лише в Україні, але й поза її межами художники – автори багатьох мистецьких творів та ентузіасти українського сакрального мистецтва.

На сьогодні викладання дисциплін навчальних планів освітньо-кваліфікаційних рівнів «Бакалавр», «Спеціаліст» та «Магістр» здійснюють завідувач кафедри професор Роман Василик, кандидат мистецтвознавства, доцент Роксолана Косів, приват-доцент Кость Маркович, старший викладач Роман Кислий, старший викладач Любов Яцків, викладач Аліція Хрін. До викладацької роботи залучені також молоді фахівці – випускники кафедри сакрального мистецтва Василь Сивак, Тарас Новак, кандидат мистецтвознавства Олена Бакович, аспірант Богдан Зятик.