Звання “Почесний громадянин міста Львова” отримали лідери християнських Церков

Львів відзначає 763-річчя. З цієї нагоди у Ратуші вручили почесні відзнаки та нагороди. Звання “Почесний громадянин Львова” присвоїли Отцю і Главі Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішому Святославу, Митрополиту Львівському Православної Церкви України, Високопреосвященному Макарію, Почесному Патріарху Православної Церкви України Святійшому Філарету. Почесний Патріарх не зміг прибути нині до Львова, тож відзнаку йому передадуть особисто.

“Гарне свято міста Львова співпадає з Днем святого Юрія. Але Господь Бог завжди так хоче підкреслити важливість цього міста, тому що Він завжди Воскресає близько до Вашого свята. І це надає особливого змісту всьому тому, що зараз тут відбувається. Найперше хочу привітати з Днем міста Львова. Привітати Львів з тим,що Господь Вас і нас обдарував особливою місією. Міський голова сьогодні у своїй промові сказав про те, що Львів має особливе покликання. І це так, це правда. Для мене сьогодні бути тут, між Вами, і отримати таке високе звання від Львівської громади – це є особлива честь. Але я розумію, що не так, я став почесним громадянином міста Львова, Українська Греко-Католицька Церква стає почесною у тому святому, славному, історичному місті. Повірте мені, зараз нашій Церкві нелегко здобувати собі місце під сонцем по різних містах України, але у Львові , ми відчуваємо себе, як вдома”, – підкреслив Блаженніший Святослав у своїй промові.

“«Я радий сьогодні у цей Пасхальний тиждень світлого Христового Воскресіння бути тут і отримати нагороду. Я не кажу, що я багато зробив для Львова, але здобутками львівської громади я тішусь. Мені не байдуже до Львова. І я дякую, що ми на Раді Церков прийняли рішення, що треба Львову допомогти і захистити, і написали звернення (мова йде про підтримку Церкви в період сміттєвої кризи у Львові, — ред.). Я би хотів сьогодні низько вклонитись усім тим єпископам, священикам, які віддали своє життя. Я молився 23 роки зі сльозами на очах, я старався, щоб це сталось, щоб Україна отримала Томос. Я дякую львівській громаді, всім українцям, які були не проти, щоб Україна отримала визнання. Я щиро дякую і вклоняюсь за молитву. Нехай милосердний Господь благословляє нас, об’єднує, щоб ми будували сильну, європейську, національну Україну», — сказав Митрополит Львівський Православної Церкви України Високопреосвященний Макарій.ФОТО ЛМР