Релігійний туризм: І етап Львівської Дороги святого Якова відкрито

11011596_1102647096431079_7466451397107432031_oМинулих вихідних, у День св. Якова, 50 пілігримів з України та Польщі  здійснили одноденне піше паломництво зі Львова до Городка. Це І етап прокладення «Львівської Дороги святого Якова – ViaRegia», яку планують організувати аж до Шегині, щоб з’єднатися із Європейським Шляхом, котрий веде до Собору в Сантьяго де Компостела (Іспанія), де знаходиться гріб Апостола Якова.

Ініціаторами створення Дороги виступили викладачі кафедри туризму ЛНУ ім. Ів. Франка, Тарас Завадовський та Ореста Бордун, які зібрали навколо себе осіб із різник куточків Західної України та навіть Польщі. 25 паломників із Ярослава, Перемишля, Пшеворська та Кракова разом ділили радість із українськими колегами.

Спочатку пілігрими отримали благословення від отця Андрія у Гарнізонному храмі апостолів Петра та Павла. Звідти вирушивши до «Інформаційного центру підтримки паломників Львівської Дороги святого Якова», де на урочисту подію і на згадку було зроблено загальну фотографію та записи у “Пам’ятній книзі”. Відвідавши церкви та костели у населених пунктах на Шляху (Зимна Вода, Суховоля, Мшана, Городок) дізналися багато цінного про історію сакральних будівель, а також місцевих парафій.

Українські і польські паломники повернулися до домівок повні приємних вражень, отримали  багатющий досвід та засвідчення на подальшу співпрацю із Братством св. ап. Якова при Санктуарії Гробу Божого в Переворськ (Przeworsk) та Польським Туристично-Краєзнавчим Товариством у Перемишлі.

Усі учасники паломництва отримали «Паспорт паломника» та «Сертифікат учасника».

«Дякуємо усім хто допомагав нам та долучився на цьому Шляху. Чекаємо на нових пілігримів на нових Шляхах. Наступний етап «Львівської Дороги святого Якова» буде пролягати із Городка до Мостиськ» – зазначає ініціатор створення Дороги святого Якова Тарас Завадовський.

Довідка:

Дорога святого Якова – сітка доріг з найдальших закутків світу до Собору в Сантьяго де Компостела (Іспанія), одного з трьох найбільших центрів паломництва в середні віки, де у 813р. був знайдений гріб Апостола Якова. З того часу мільйони вірних почали перетинати континент, користуючись комунікаційними і торговельними шляхами (в тому числі і дорогою Via Regia), щоб потрапити до святині.