Одна з найдавніших церков Львова відзначає сьогодні храмове свято

history2Cьогодні, 10 листопада, у День святої великомучениці Параскеви П’ятниці престольний празник відзначає львівський храм Української Православної Церкви Київського Патріархату на Підзамче (вул. Б. Хмельницького, 77).

Це один з найдавніших храмів Львова, перша згадка про який датується ХІІІ ст. Первісний вигляд храму, на жаль, не відомий, оскільки під час пожежі 1623 р. святиня була сильно пошкоджена. Тож церкву Св. Параскеви у XVII ст. перебудували.

Перлиною українського сакрального мистецтва є іконостас храму, виконаний у XVII ст., який складається з 70 ікон (разом з доданими у ХІХ ст.), розміщених у 6 рядів.

Після перебудови у 1908 р. храм набув сучасного вигляду. Церква зберегла загалом просторову структуру, притаманну романсько-готичним будівлям, але донесла й ознаки ренесансної культури.

Більше про історію церкви св. Параскеви у матеріалі:  Сакральна перлина львівського передмістя ХVII ст.

Нині Церква веде активну душпастирську діяльність. Настоятелем храму є о. Ігор Малетич.

2005.10.30--410_-193

У ці хвилини у храмі триває урочиста Літургія, яку з нагоди храмового празника очолює митрополит Львівський і Сокальський Димитрій.

Редакція сайту «Духовна велич Львова» вітає усіх парафіян та настоятеля з храмовим святом. Хай приклад тихого і богоугодного життя Святої Параскеви буде ідеалом християнської праведності для усіх нас. Бажаємо щоб Господь – джерело любові, наша надія, наша радість у скорботах, наше сьогодення і майбутнє, наше безкінечне прийдешнє життя повсякчас зігрівав наші серця. Будьмо істинними дітьми Божими, Його учениками, виконавцями його заповідей, щоб бути гідними учасниками Його вічної слави у майбутньому житті.

Читайте також: Мужня свята великомучениця Параскева П’ятниця