Львівський Центр Міжрелігійного Діалогу «Лібертас» взяв участь у тренінгу в Джакарті

3 10 по 15 травня 2018 року в Джакарті (Індонезія) відбувся другий тренінг Міжнародної Програми з міжрелігійного та міжкультурного діалогу Центру з Міжрелігійного Діалогу КАІСІД.

У заході взяли участь представники із 15 країн: Австрія, Франція, Греція, Україна, Сирія, США, Індія, Мянмар, Нігерія, Шрі-Ланка, Іспанія, Йорданія, Саудівська Арабія та Аргентина. Учасники: представники навчальних інституцій, релігійних спільнот з п’яти релігій – представляли свої ініціативи, які будуть імплементовані в їхніх країнах. Львівський Центр Міжконфесійного та Міжрелігійного Діалогу Лібертас реалізує освітній проект в рамках 5-річчя заснування Центру: науково-популярну публікацію статей на тему екуменічного та міжрелігійного діалогу в Україні.

Окрім навчальних та практичних занять, учасники відвідали декілька місцевих святинь різних релігій та послухали виступи релігійних лідерів та діячів. Також представники мали нагоду зустрітися із Міністром Релігійних Справ та задати запитання щодо релігійної ситуації в Індонезії.

За словами Тараса Дзюбанського, «кращого місця для вивчення плюралізму та різноманітності, аніж Індонезія, мабуть, важко знайти… Найбільший у світі архіпелаг, який формують 13,446 островів. Більше ніж 1300 етнічних груп. Населення: майже 250 мільйонів, 6 офіційних релігій та понад 200 вірувань… Найчисленніша мусульманська країна у світі (майже 90% населення сповідує Іслам). Джакарта – столиця Індонезії та одне із найбільших міст світу. Знаходиться на острові Ява. Населення Джакарти – понад 20 мільйонів осіб… Усе це робить Індонезію унікальним місцем для вивчення міжрелігійного діалогу та співпраці».

Фото: із приватного архіву Тараса Дзюбанського