У День св. Юрія – покровителя Львова, три храми міста відзначають престольний празник

img07-06Християни східного обряду 6 травня вшановують пам’ять св. Юрія. З особливою пошаною це свято відзначають львів’яни, адже св. Юрій – покровитель нашого міста. У Львові є три храми присвячені цьому святому: Архикатедральний собор св. Юра УГКЦ, Свято-Георгіївський кафедральний храм УПЦ, а також храм Великомученика Георгія Побідоносця УПЦ КП.

Св. Юрій (Юрій-Змієборець, Святий Георгій, Георгій Переможець) — святий, мученик і воїн, жив на рубежі ІІІ-IV ст. Походив з християнської сім’ї. Після смерті матері отримав багатий спадок, який роздав бідним. У період переслідування християн імператором Діоклетіаном св.Юрій не зрікся своєї віри, за що, після довгих катувань, був убитий. Св. Юрій вшановується як переможець зла і в іконографії часто зображується як вершник, що вражає списом дракона (останній символізує ідолопоклонство).

Розклади святкових богослужінь

УГКЦ

Архикатедральний Собор святого великомученика Юра (площа св. Юра, 5)
Адміністратор: о. Роман Кравчик
Святкове богослужіння розпочнеться о 10.00 год.
Очолить Архиєрейську Літургію Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський

УПЦ

Свято-Георгіївський кафедральний храм (вул. Короленка, 3)
Настоятель: єпископ Львівський і Галицький Філарет
Святкове богослужіння розпочнеться о 9.00 год.
Очолить святкову Літургію єпископ Львівський і Галицький Філарет (Кучеров).

УПЦ КП

Храм Великомученика Георгія Побідоносця (вул. Чернівецька, 4)
Настоятель: прот. Стефан Сороківський
Святкове богослужіння розпочнеться о 8.30 год.

Редакція сайту «Духовна велич Львова» вітає усіх львів’ян, парафіян та настоятелів зі святом. Хай святий Юрій дарує мужності кожному з нас пережити цей складний час, а також надає заступництво у боротьбі з ворогами рідної землі, щоб за його молитвами ми здолали усяке зло. А наше місто під покровом св. Юрія хай розвивається, розцвітає та духовно збагачується.