10 корисних звичок на Великий піст, які допоможуть розпочати нове життя

Великий піст – це чудова нагода розпочати нову сторінку у своєму житті. 

1.Молитися Вервицю усією родиною.

Зібратися усією родиною, щоб помолитися Вервицю не завжди легко. Якщо Ви плануєте помолитися разом із дітьми, то важливо бути послідовними і показувати їм приклад.

2. Ранкова прогулянка.

Якщо Ви не людина, яка полюбляє підхоплюватися з ліжка”ні світ, ні зоря”, то раннє прокидання може стати для Вас справжньою жертвою. Починайте з малого. Хоча б 1 раз на тиждень налаштуйте годинник раніше і вийдіть на прогулянку перед сніданком. Використайте цей час на роздуми про цей тиждень і тиждень, що минув.Подякуйте Господу за все, що було доброго. Не тільки подяка підсилить Вас, але й свіже повітря.

3. Волонтерство.

Ритм життя у ХХІ столітті дуже неспокійний. Тож якщо Ви можете знайти трішки часу у своєму напруженому графіку, щоб допомогти іншим, то зробіть це. Ви відчуєте радість від можливості допомогти ближнім. Якщо бажаєте, залучіть до справ милосердя своїх дітей. У будь-якому разі завдяки волонтерству познайомитеся з новими людьми, знайдете друзів, а також підтримаєте потребуючих.

4.Спробуйте хоча б раз на тиждень, щоб Ваше меню було схоже на меню ранніх християн.

Це може допомогти зробити Ваше харчування більш екологічним і простим та повернутися до основ. Знайти потрібну інформацію можна у Інтернеті.

5. Створіть свій власний молитовник.

Молитва – це наша розмова з Богом. Купіть зошит і запишіть хоча б раз на тиждень молитву, яка лине суто від Вашого серця.Зберете чудову колекцію. Це так допоможе у собі виробити чесноту вдячності за миті свого життя.

6. Вивчати іноземну мову.

Навчання – це часто асекза. Саме тому, опановуйте нову мову. Цікаво буде вивичити, наприклад, вислови на латині. Є безліч додатків, чи сайтів, які можуть допомогти у вивченні іноземних мов. Оберіть, яка Вам найбільше до смаку, і навчайтеся!

7.Знай святих.

Напевно, Ви читали багато житій святих. Але буде корисно “познайомитися” і з новими.Ви могли  б це зробити спільно зі своїми дітьми.

8.Моліться більше.

Багато людей відчувають, що їм бракує часу на молитву.Якщо Ви прагнете зробити молитву пріоритетом на час Великого посту, то наважтеся на це! Ви можете обрати собі конкретний відрізок дня для цієї мети.

9. Вимкнути соцмережі.

Багато-хто з нас може підрахувати цілі години, які проводить у полоні соціальних мереж, чи різних ЗМІ. Від цього – паніка, тривога, брак вільного часу.Спробуйте, хоча б 1 вечір на тиждень вимкнути усі свої гаджети і читати книгу, або молитися.  Для того, хто має трохи більше рішучості, можна робити таку вправу кілька разів на тиждень.

10. Зробіть трохи більше, щоб подбати про екологію.

Прийміть душ, замість ванни, або перейдіть на холодний душ, замість гарячого. Чудово також долучити дітей до турботи про екологію. Посадіть разом дерева. Адже за вікном -весна! 

Джерело: Aleteia