12 грудня з благословення Папи Франциска вірні в усьому світі зможуть отримати повний відпуст. Що для цього потрібно?

Папа Франциск надає вірним в усьому світі можливість отримати відпуст, пов’язаний з 125-ю річницею коронування образу Матері Божої в Ґвадалупе.

З доручення Папа Франциск Апостольська Пенітенціарія видала декрет, яким поширила на вірних в усьому світі можливість отримати відпусти, пов’язані з прощею до мексиканського санктуарію Матері Божої в Ґвадалупе, приуроченою до 125-річчя коронування чудотворного образу.

Умови відпусту

Беручи до уваги той факт, що від 10 по 13 грудня 2020 р. базиліка Пресвятої Богородиці в Ґвадалупе буде зачинена через триваючу пандемію, щоби запобігти скупченням людей, які в цю пору року здійснюють паломництва до санктуарію, а богослужіння будуть відбуватися за зачиненими дверима, вірні можуть отримати повний відпуст (відпущення тимчасової кари за гріхи, прощені в сповіді), облаштувавши в своєму помешканні місце для вшанування образу Богородиці з Ґвадалупе та єднаючись із богослужіннями в мексиканському санктуарії за допомогою засобів комунікації. Очевидно, необхідне також сповнення звичних умов для отримання відпусту, якими є віддаленість від гріха, молитва в наміреннях Папи, та сповідь і Святе Причастя, як тільки це стане можливим.

Цього разу Марія паломничає до наших домівок

З проханням про таку можливість до Папи Франциска звернувся кардинал Карлос Аґіяр Ретес, Архиєпископ Мехіко. Оголошуючи про відповідь з Ватикану, він зазначив, що усвідомлюючи той факт, що набожність до Матері Божої Ґвадалупської виходить далеко за межі країни, Святіший Отець «вважав слушним поширити цей відпуст на всіх вірних католиків у світі». «Дозвольмо, аби цього разу Богородиця відвідала наші домівки. Відчинімо наші двері для Неї та піднесімо серця, аби Вона благословила нас і вкрила Своїм покровом», – заохотив ієрарх.

Продовжений Ювілейний рік

Варто згадати, що Апостольська Пенітенціарія вже продовжила до 12 жовтня 2021 року проведення Ґвадалупського Ювілейного Року, проголошеного з нагоди 125-ї річниці коронування образу Пресвятої Богородиці в Ґвадалупе, що відбулося 12 грудня 1895 року. Розпочавшись 8 вересня 2019 року, він повинен був завершитися 12 жовтня цього року, але пандемія унеможливила проведення паломництв до цього найбільш відвідуваного католицького санктуарію в світі.

Нерукотворний образ

Кілька слів про історію цього образу. В грудні 1531 року, 10 років після падіння імперії ацтеків, Пресвята Божа Матір об’явилась 57-річному, наверненому на християнство, індіанцеві Хуанові Дієґо, одному із перших охрищених. Пречиста Діва висловила бажання, щоб на Її честь там був збудований храм. Хуан Дієґо звернувся до єпископа, який не повірив у його слова і вимагав доказів. Під час наступного об’явлення Божа Мати запросила його зібрати троянди, які, не зважаючи на зимову пору, а це був грудень, розцвіли на кам’янистій горі. Коли Хуан Дієґо поспішив до єпископа з доказами чуда і розгорнув накидку, в яку зібрав троянди, квіти впали на землю, а на внутрішній стороні його убогого плаща в чудесний спосіб залишилось відбитим зображення самої Пресвятої Богородиці. Цей образ є нерукотворним, зображення Пречистої Діви на ньому ще й досі не змогли науково пояснити. Що більше, розглядаючи за допомогою комп’ютерної техніки збільшене зображення обличчя Пресвятої Діви, відкрито, що в Її очах, немов на фотографії, відбились дійові особи події: сам Хуан Дієґо, єпископ Зумарраґа та ще інші особи.

На згадку про ці події, що відбувалися 12 грудня, визначається свято на честь Ґвадалупської Богородиці, Яка є, серед іншого, Небесною покровителькою Американського континенту. З цієї нагоди, як і щороку, Папа Франциск відслужить Святу Месу в базиліці Святого Петра. Богослуження, як і всі інші в період пандемії, не буде велелюдним і звершуватиметься на катедральному престолі.

Джерело: https://www.vaticannews.va/uk.html