14 серпня розпочинається Успенський піст: 5 фактів

  1. Він є одним з чотирьох багатоденних постів церковного року і триває два тижні (14 – 28 серпня). Через те, що цьогоріч 14 серпня припадає на суботу, Успенський піст фактично розпочинається днем раніше, а саме у п’ятницю 13 серпня, яка є також пісним днем.
  2. Завершується цей святий піст 28 серпня, у день великого дванадесятого свята Успіння Божої Матері, від якого він, власне, і отримав свою назву. Це — єдиний піст у церковному році, присвячений  Пречистій Діві Марії.
  3. В останні дні свого земного життя, перед відходом до осель небесних, Пресвята Богородиця посилено постилася і усердно молилася. Тому і Церква закликає своїх віруючих також постити і оспівувати в молитвах Матір Божу.
  4. Як і під час будь-якого православного посту, в Успенський піст важливо не тільки тілесне утримання, але й духовне, тобто потрібно намагатися не грішити, боротись із тілесними пристрастями, посилено молитись, сповідатись, приймати Святе Причастя, не влаштовувати гучних розваг, не сваритися, творити милостиню і добрі справи.
  5. За своєю строгістю цей піст прирівнюється до Великого Посту. На трапезі рекомендується відмовитись від м’ясних, молочних та рибних страв. Рибу можна споживати у день свята Преображення Господнього (19 серпня). Якщо кінець посту припадає в середу або п’ятницю, то в ці дні теж дозволені лише рибні страви, а споживати м’ясо та інші страви можна починаючи з наступного дня.

За матеріалами Фейсбук-сторінки Дніпровської єпархії Православної Церкви України