155-ліття від Дня Народження Митрополита Андрея відзначать на державному рівні завдяки внеску громади Яворівщини

Цими днями засобами масової інформації пронеслася справді чудова новина: 155 ліття від дня народження Митрополита Андрея Шептицького відбуватиметься не тільки на церковному, але і загальнодержавному рівні. Це стало можливим завдяки тому, що Верховна Рада України на своєму засіданні від 14 січня цього року внесла цей ювілей у проект постанови “Про відзначення ювілеїв у 2020 році”.

Очевидно, що пропозицію внести 155 річницю від дня народження митрополита Андрея Шептицького до переліку ювілейних дат зробив діючий депутат Верховної Ради України Яворівщини та Жовківщини п. Павло Бакунець, за що йому належиться повне признання і вдячність. Зрештою, його ім’я згадується в усіх повідомленнях ЗМІ.

Але, ради справедливості та історичної пам’яті, хочу сьогодні вказати на первоначального ініціатора святкування 155-ліття від дня народження митрополита Андрея на державному рівні, на прохання якого п. Павло Бакунець і вніс пропозицію у стінах Верховної Ради України.

А ними стали депутати Яворівської районної ради на чолі з її головою п. Володимиром Сичаком. Саме вони на своєму засіданні від 17 грудня 2019 року ухвалили Рішення (№ 567) звернутися до “Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Львівської обласної ради, народного депутата України П. Бакунця щодо проголошення 2020 року в Україні Роком Митрополита Андрея Шептицького”.

А тому, депутатам Яворівської районної ради слід віддати належне за їхню історичну і духовну свідомість. Тим більше, що саме не їхній території знаходиться с. Прилбичі, у якому і народився Мойсей Українського Народу митрополит Андрей.

Від імені депутатського корпусу зазначили:

“Робиться спільна справа, яка має на меті прославу нашого земляка, уродженця села Прилбичі, митрополита Андрея Шептицького. Кінцевий результат наших старань – проголошення 2020 року в Україні Роком пастиря Божого Андрея Шептицького. Це вкотре свідчить про те, що А.Шептицького пам’ятають і належним чином вшановують, а також це дає змогу більше пізнати його життєвий шлях, його жертовність, дізнатися нові сторінки з історії його життя”.

На доказ вищесказаного публікую копію Рішення депутатів Яворівської районної ради, про яке згадував.

Дана публікація має на цілі вказати на те, що постать митрополита Андрея Шептицького стає щораз то більше популярною і дороговказом не тільки для духовенства, але для представників усіх верств політичного життя України.

Джерело: фб-сторінка о. Юстина