2 січня народилася св. Тереза з Лізьє. 5 цікавих фактів про святу

Тереза від Дитятка Ісус та Пресвятого Лику – католицька свята, монахиня кармелітка, одна із 4-х жінок, що удостоєна титулу Учитель Церкви.

 Свята Тереза з Лізьє (св. Тереза від Дитятка Ісуса) народилася 2 січня  1873 року у Франції у побожній родин Луї та Зелі Мартенів, проголошених святими 2015 року.

Пропонуємо до Вашої уваги 5 цікавих фактів про святу Терезу з Лізьє:

“Малий шлях” – ключовий у духовному досвіді Терези. Полягає у такій дорозі до  досягнення святості, яка не передбачає великих публічних діянь, таких як мучеництво, місіонерство тощо.

Св. Терезі  було 15, коли вона вступила до монастиря босих кармеліток у Лізь’є, де вже перебувало 24 сестри переважно старшого віку. Вона отримала ім’я Тереза Дитятка Ісуса і Святого Лику та з ентузіазмом прийняла всі умови нового життя – холод, самотність, відсторонені молитви.

У ХХ‑му столітті св. Тереза стала однією з найулюбленіших святих у католицькому світі. «Маленька Тереза» (на противагу Терезі Авільській, яку часто називають великою) померла у неповні 25 років.

Св. Тереза упродовж останніх деяти років життя не виходила за стіни монастиря, однак її оголошують покровителькою місій. Ось як сама Тереза описує свою духовну програму: «Залишатися дітьми перед Богом – це визнати свою власну нікчемність, чекати всього від милосердного Бога, як дитя чекає всього від батька; це не приписувати собі свої добрі діла і ніколи не впадати у відчай з огляду на свої гріхи, позаяк діти часто падають, але вони надто малі, аби сильно вдаритись».

Зображають святу в кармелітському габіті з розп’яттям і трояндами в руках; використовують фотографії.

У публікації використано матеріали Асоціації богопосвячених осіб, Католицького оглядача