26 липня Церква Святкує собор Архангела Гавриїла

Архангел Гавриїл був обраний Господом для того, щоб благовістити Діві Марії, а з Нею і всім людям велику радість про Втілення Сина Божого. Тому на наступний день після Благовіщення, прославивши Пречисту Діву, ми дякуємо Господу і шануємо Його посланника Архангела Гавриїла, що послужив таїнству нашого спасіння.
 
Святий Архангел Гавриїл – служитель Божественної всемогутності. Він сповіщав старозавітньому людству про майбутнє втілення Сина Божого: надихав пророка Мойсея при написанні книги Буття; пророку Даниїлу сповіщав про прийдешні долі єврейського народу; був посланий до праведної Анни зі звісткою про народження від неї Преблагословенної Діви Марії.
 
Святий Архангел Гавриїл невідступно перебував зі святою Дівою Марією в Єрусалимському храмі і згодом охороняв Її в усі часи земного життя.
 
Він з’явився священикові Захарії, передбачивши народження Предтечі Господнього – Іоанна Хрестителя.
 
Господь посилав його до святого Йосипа Обручника: він з’явився йому уві сні, щоб відкрити йому таємницю втілення Сина Божого від Пресвятої Діви Марії, попередив про задуми Ірода і повелів бігти в Єгипет з Немовлям і Богородицею. Коли Господь перед Своїми стражданнями молився в Гетсиманському саду до кривавого поту, на зміцнення Його, по Церковному Переданню, був посланий з Небес Архангел Гавриїл, ім’я якого означає “Фортеця Божа”.
 
Жінки-мироносиці почули від  Архангела радісну звістку про Воскресіння Христове.
 
Згадуючи в цей день багаторазові явища Святого Архангела Гавриїла і його ревне виконання Божественної волі, сповідуючи його клопотання перед Господом про християн, Православна Церква закликає своїх чад з вірою і старанністю вдаватися в молитвах до великого Ангела.
 
Джерело: Фейсбук-сторінка “Чашу спасіння прийму й ім’я Господнє призову”