3 мільйони на дрони: ієромонах Макарій Дутка завершує масштабний збір для ЗСУ

Ієромонах Унівської Свято-Успенської лаври Макарій Дутка, багаторазовий чемпіон з пауерліфтингу і волонтер, завершує збирати вже третій мільйон гривень на FPV-дрони для 24-ї ОМБр імені короля Данила. Зібрані кошти передають благодійному проєкту «Пташки перемоги», який купує безпілотники.

Про це інформує ZAXID.NET

Отець Макарій провів уже кілька успішних ініціатив для підтримки Збройних Сил України. Збір, що триває зараз, забезпечив покупку вже 133 дронів.

Про зібрані два мільйони гривень для 24 ОМБр імені короля Данила кілька днів тому на своїй фейсбук-сторінці повідомив проєкт «Пташки Перемоги». Таку суму вдалося зібрати трохи більше ніж за місяць. «У ці важкі часи для нашої країни, коли кожен докладає зусиль для захисту рідної землі, отець Макарій став символом непохитної віри та патріотизму, демонструючи, що навіть духовні лідери готові стати на захист Батьківщини», – зазначають в повідомленні.

У коментарі ZAXID.NET ієромонах зазначив, що це вже третій збір, який він проводить: «Цьогоріч у лютому я почав збирати гроші для 15 бригади аеророзвідки. Вдалося зібрати понад 120 тис. грн. Вже коли я виграв 14 квітня чемпіонат України з пауерліфтингу, то цим рекордом розпочав новий збір на 500 тисяч. Його вдалось закрити за дві доби. Я вирішив продовжити збирати й до сьогодні. І от сьогодні або завтра я оголошу, що три мільйони вже зібрані. За 2 млн грн вже купили 133 дрони. За мільйон, який дозбируємо, також придбають дрони».

О. Макарій також розповів, що до зборів також долучається українська діаспора, підприємці та звичайні особи, що навіть випадково дізналися про його ініціативу, зокрема зі соцмереж. Долучитися до збору можуть всі охочі за посиланням.

Отець Макарій Дутка – відомий спортсмен, що свої спортивні здобутки присвячує Захисникам України і ними заохочує підтримувати військових. В 2019 році тодішній намісник Унівської Лаври здобув перемогу на Кубку світу з пауерліфтингу, піднявши у жимі лежачи 145 кілограмів, а в березні 2023 року переміг на Чемпіонаті Києва з пауерліфтингу та присвятив цю перемогу Героєві України Дмитрові Коцюбайлу. На чемпіонаті України з пауерліфтингу у квітні цього року ієромонах Макарій установив восьмий рекорд України з результатом 193 кг у вивазі лежачи і закликав привітати його донатами на ЗСУ.

Фото з фейсбук-сторінки ієромонаха Макарія