Намісник Унівської Лаври присвятив перемогу на чемпіонаті з пауерліфтингу Дмитрові Коцюбайлу

18 березня 2023 року намісник Унівської Свято-Успенської Лаври ієромонах Макарій (Дутка) здобув перемогу на Чемпіонаті Києва з пауерліфтингу, де представляв Львів. Перемогу ієромонах-спортсмен присвятив Героєві України Дмитрові Коцюбайлу. Про це ієрм. Макарій написав на своїй фейсбук-сторінці.
 
Чемпіонат провела Федерація UPC (Ukrainian Powerlifting Committee). Переможець досягнув 205 кг у вивазі штанги при власній вазі 74 кг. Як зазначив ієромонах, це є свідченням, що і в Пості, відмовившись від м’яса і молочних продуктів, можна показати непоганий рівень. 
 
Перемога особливо цінна тим, що досягнена ціною напружених тренувань та зусиль також із боку тренера Павла Зінька, який щотижня двічі приїздив до Унівської Лаври, щоб особисто тренувати спортсмена.
 
«Цю перемогу хочу присвятити як подяку Великому Герою України Дмитру Коцюбайлу ( Da Vinci 1.11.1995 – 07.03.2023 рр.), якого ми віддали в руки Небесного Отця. Я, і всі ми, глибоко пережили цю втрату для нашої Батьківщини. Героїчна смерть, здавалося б, звичайного командира батальйону перетворилася у загальнонаціональну трагедію», – підкреслив ієромонах Макарій. «Дорогий сину України, Дмитре, ми приноситимемо на жертівник української нації ще не одну перемогу, щоб показати Тобі та всім тим, хто боронить наш Край, що ваша жертва недаремна, що вона має сенс. Ми не зрадимо Вашої пам’яті! Герої не вмирають, коли про них пам’ятають… І тільки тоді, коли ми цінуватимемо ваші героїчні вчинки, станемо нацією-переможцем. Вдячний Богові, що нині вдалося поклонитися Тобі, подякувати та помолитися на місці твого поховання, яке, сподіваюся, стане на Аскольдовій могилі центром вшанування наших Героїв».
 
Кульмінацією, як згадує переможець, став останній вихід на поміст. Саме в цей момент, ділиться він, попри хвилювання, духовно переживаючи підтримку Героя, вдалося досягнути переможного результату.
 
Перемога на чемпіонаті Києва поповнила скарбничку особистих спортивних досягнень ієромонаха Макарія. Постійні тренування та змагання регулярно приносять успішні результати, а в 2019 році намісник Унівської Лаври здобув перемогу на Кубку світу з пауерліфтингу, піднявши у жимі лежачи 145 кілограмів.