У храмі св. Онуфрія презентували книгу про давні осередки книгодрукування у Львові

697pE5BmGc0У четвер, 22 жовтня, у храмі св. Онуфрія у Львові (вул. Б. Хмельницького, 36) відбулася презентація книги о. Климентія Стасіва, ЧСВВ «Місія високого слова. Василіянське книговидання: минуле, сучасне і майбутнє». У книзі автор подає відомості про давні осередки книгодрукування під опікою Чину Святого Василія Великого, що були безцінним культурним та націєтворчим чинником.

На захід завітали представники духовенства, освітяни та віряни. Серед гостей був і батько автора – пан Михайло. Впродовж заходу також можна було насолодитися виконанням пісень та музики монашого василіянського октету «DEISIS» та камерного тріо «Струни душі».

aTXgBJM9004«Чин Святого Василія Великого продовжує передавати і розвивати високе слово та свою історію. Через поширення цієї історії, ми входимо у гармонію з автором і тим, що сталося раніше. Тому дуже важливо її плекати і не забувати», – зазначив ігумен Пантелеймон Саламаха.

За словами заступника директора Борщівського агротехнічного коледжу з господарської роботи Василя Ліщинського, книга є надзвичайно цінною для історії України, особливо зараз. Адже «вона є маленькою перемогою у інформаційній війні».

SUPER__VYVIDСам же автор надзвичайно дякував усім присутнім, читачам і меценатам за те, що відвідали презентацію, допомогли з’явитися книзі на світ та за вклад у відродження видавництва «Місіонер».

«Саме зі славних василіянських книгарень і видавництв вийшли книги, які є скарбами. Вони засвідчують високий рівень знань, котрі є серед грон інших народів. Отці василіяни діяли не за, а всупереч історичним подіям, коли українська мова була переслідувана. Ця історія мене захоплює, викликає велику вдячність і відповідальність», – наголосив о. Климентій Стасів.

Додамо, книжка розрахована на широке коло читачів, чиї зацікавлення дотичні до історії книгодрукування, мистецтвознавства, культурології, духівництву та вірним, студентам світських та духовних закладів.