“30 років релігійної свободи”: у Львові відкриють виставку-фотохроніку про життя різних конфесій у Незалежній Україні

         20 серпня, у п’ятницю, о 14 годині у Львівському музеї історії релігії презентують банерну виставку «30 років релігійної свободи». Її розмістять на площі перед Музеєм.

Організатори ставили перед собою мету показати релігійне життя Львова в роки незалежності. Виставка складається з 22 тематичних банерів, кожен з яких присвячений окремій темі. Зібрано понад 200 світлин, які розповідають про події кінця 80-х – початку 90-х років, а також сучасні фотографії львівських церков, протестантських парафій, юдейських і мусульманських громад Львова, буддистів, кришнаїтів, біблійного товариства, інші.

Виставка розпочинається фотографіями, які нагадують нам про початок відкритих виступів віруючих УГКЦ за легалізацію своєї Церкви. Показано роль капеланів як серед військових у навчальних центрах, та і безпосередньо на передовій під час проведення ООС, соціальне служіння різних конфесій.

Про складний і тривалий шлях до незалежної української Церкви – Православної Церкви України – розповідають світлини помісних православних соборів УАПЦ, приїздів Патріарха Мстислава Скрипника до Львова 1990 року і Вселенського Патріарха Варфоломія I з нагоди 1020-ї річниці хрещення Київської Русі 2008 року, Об’єднавчого собору православних церков 15 грудня 2018 року, інші.

Традиційним для Львівщини є життя і служіння вірменської національної меншини, об’єднаної довкола собору Успіння Пресвятої Богородиці у місті Львові, Львівської архідієцезії римсько-католицької церкви в Україні. Після здобуття Україною незалежності вони відновили свою офіційну діяльність. Про це засвідчує блок банерів, які показують роль церков, громади, вірян у культурному житті нашого міста.

Окремий банер присвячений візиту Папи Івана Павла II до Львова 25-27 червня 2001 року.

Єврейському народу України довелося пережити низку драматичних подій, проте в останні роки відбувається справжнє відродження єврейського життя в країні, і Львові зокрема. Доволі різноманітним залишається протестантське релігійне середовище. З їхньою просвітницькою, соціальною, освітньою, благодійною діяльністю у Львові протягом тридцяти років можна ознайомитись на презентованій банерній виставці.

Своє місце на релігійній мапі Львівщини має Українське Біблійне Товариство (УБТ), яке було засноване 22 червня 1991 року, в період здобуття Україною Незалежності. Чим живуть буддійські громади Львова сьогодні, як відроджують власні традиції і уклад мусульмани у нашому місті відвідувачі й гості музею дізнаються оглядаючи виставку.

Виставку «30 років релігійної свободи» можна оглянути протягом двох місяців.

                                                   Олена Малюга, науковий співробітник ЛМІР

Фото надане Музеєм історії релігії