47 років самотності, 3 хліби і пустеля. Як Марія Єгипетська стала святою після років блуду

Для того, що творити добро потрібна відвага. Так колись казав св. Франциск Ассизький, який колись, як і Марія Єгипетська, покинув світське життя, щоб присвятити кожен свій день добровільній убогості та служінню ближнім. Втім Марія Єгипетська не просто кардинально змінила своє життя, вона 47 років провела у цілковитому пості серед безлюдної пустелі. Сучасній людині іноді дуже важко зрозуміти цей подвиг у той час, коли упродовж посту здається надзавданням навіть відмовитися від улюбленої чашки кави вранці, а блуд подекуди не вважається у суспільстві ХХІ століття тавром, бо чимало людей “випробовують одне одного до шлюбу”, не вважаючи це чимось негідним… У цьому контексті, постать св. Марії Єгипетської із якою нас розділяють тисячоліття видається надзвичайно актуальною, адже вона є немовби “живим” нагадуванням того, що Заповіді Божі ніколи не застаріють, навіть якщо комусь вони здаватимуться несучасними. 

Преподобна Марія, прозвана Єгипетською, жила в середині V і на початку VI століття.
Її молодість не віщувала нічого хорошого. Марії виповнилося лише дванадцять років, коли вона пішла зі свого рідного дому в місті Олександрії.
Будучи вільною від батьківського нагляду, молодою і недосвідченою, Марія захопилася порочним життям. Нікому було зупинити її на шляху до смерті, а спокусників і спокус було чимало. Так 17 років Марія жила в гріхах, поки милостивий Господь і не обернув її до покаяння.
За збігом обставин Марія долучилася до групи паломників, які прямували в Святу Землю. Пливучи з паломниками на кораблі, Марія не переставала спокушати людей і грішити. Потрапивши в Єрусалим, вона приєдналася до прочан, які прямували до храму Воскресіння Христового.
Люди широким натовпом входили в храм, а Марія біля входу була зупинена невидимою рукою і ніякими зусиллями не могла увійти в нього. Тут зрозуміла вона, що Господь не допускає її увійти в святе місце за її нечистоту.
Охоплена жахом і почуттям глибокого покаяння, вона стала благати Бога простити гріхи, обіцяючи докорінно виправити своє життя. Побачивши біля входу в храм ікону Божої Матері, Марія стала просити Богоматір заступитися за неї перед Богом. Після цього вона відразу відчула в душі просвітлення і безперешкодно увійшла в храм.
Проливаючи рясні сльози біля гробу Господнього, вона вийшла з храму зовсім іншою людиною.
Марія виконала свою обіцянку змінити своє життя. З Єрусалиму вона пішла в сувору і безлюдну Йорданську пустелю і там майже півстоліття провела в повній самоті, в пості і молитві. Так суворими подвигами Марія Єгипетська зовсім викоренила в собі всі гріховні звички і вчинила серце своє чистим храмом Духа Святого.
Так з великої грішниці преподобна Марія стала, з Божою допомогою, найбільшою святою і залишила такий яскравий приклад покаяння.
Найщиріші вітання всім іменинницям з Днем Ангела!
Свята преподобна Маріє Єгипетська, моли Бога за нас!
 
 
У публікації використано інформацію із посту у Фейсбуці протоієрея Івана Назарик