5 чудових фільмів про Митрополита Андрея, які варто побачити вже сьогодні

Вчора у Львові відбулася презентація  документального фільму Михала Перуна “Андрей Шептицький: актуальне”. З цієї нагоди, пропонуємо до Вашої уваги 5 фільмів про Владику Андрея, які не залишать Вас байдужими.

  1. “Андрей Шептицький: актуальне”.   Ця документальна стрічка показує ініціативи, які підтримував і розвивав Митрополит Андрей і  які живуть донині. Це, наприклад “Народна лічниця”, Національний музей, Пластовий рух, греко-католицька богословська академія, а нині УКУ, Динамічна мова стрічки робить її легкою до сприйняття, тому документальна кінокартина буде цікавою для широкого кола глядачів. Так як кінострічка ще лише вийшла у світ, її запрошують дивитися на кінопоказах.

 Зокрема сьогодні, 30/07, Львів, Юр – площа перед Митрополичими палатами, початок о 20.00.

2.”Владика Андрей”

Цей фільм є спробою художнього погляду на життя Митрополита Андрея. Історичні кадри, якісна гра акторів і динамічний сюжет допомагають глядачеві не лише більше дізнатися про біографію Владики, але й поринути у контекст того часу і “особисто познайомитися” із найближчим оточенням Митрополита Андрея, зокрема із його братом – о. Климентієм Шептицьким.

Переглянути можна тут: https://www.youtube.com/watch?v=6GBSAmmJaAg 

3. “Зближаються часи”.

Документальна стрічка на основі послання Митрополита Андрея Шептицького “Зближаються часи” 1907 р. Основною тематикою фільму є бачення Кир Андрея щодо справи відновлення єдності Церков, зокрема через відродження східного монашества в УГКЦ. Над словами Митрополита роздумують владика Василій (Медвіт), УГКЦ та архиєпископ Петро (Петрусь), УАПЦ, о. д-р Іван Дацько, о. Теодозій Янків, ЧСВВ та ієромонах Григорій Планчак. Фільм з архіву Прес-бюро УГКЦ 1994 р. Автор сценарію – Оксана Гайова. Стрічка входить до серії документальних фільмів “Подвижники Віри Христової”, присвячених історії УГКЦ у ХХ столітті.

4. “Спадщина Андрея Шептицького”.

Кінострічку присвячено 20-й річниці виходу Української греко-католицької церкви з підпілля. Фільм, в основу якого лягли факти з життя Митрополита та його меценатської діяльності, висвітлює непересічну постать духовного провідника українського народу, який усе своє життя присвятив допомозі людям.
Метою стрічки є показати велич діл Митрополита, його невтомну та жертовну працю для добра свого народу. Автори фільму намагались показати ту місію, яку виконав Андрей Шептицький у житті українців не лише на Галичині.

 Переглянути можна тут https://www.youtube.com/watch?v=IJda2a8tQVs 

5. “Наш Митрополит”.

Фільм “Наш митрополит» був створений на честь 150-річчя Андрея Шептицького. Його метою є розповісти про українського митрополита, графа, та єпископа Української греко-католицької Церкви не лише як про релігійного діяча, а, перш за все, як про українського реформатора та мецената. Діяльність Шептицького не обмежувалась лише церквою, – він активно допомагав українським письменникам, фінансував освітні та соціальні ініціативи. Про це у фільмі розповідає науковий працівник Інституту історичних досліджень ЛНУ імені Івана Франка Ліліана Гентош. Над фільмом «Наш митрополит» працювали студенти Школи журналістики Українського католицького університету.

Можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=RZH08Ihzl3Q&feature=emb_logo