Багатотисячний похід зі свічками під час Загальнонаціональної прощі у Зарваниці.ФОТО

У ніч проти 14 липня відбувся велелюдний похід паломників із запаленими свічками від парафіяльного храму Зарваниці до місця появи Богородиці, де встановлено монумент на Її честь. Подія відбулася під час загальнонаціональної прощі до Зарваниці. Процесію очолив Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав у супроводі архиєреїв УГКЦ, високодостойних гостей та Його Високопреосвященства Яна Граубнера, архиєпископа та митрополита Моравії (Чеська Республіка).

Після спільного Молебня до Пресвятої Богородиці Предстоятель УГКЦ звернувся до присутніх зі словами проповіді:

“Ми хочемо подякувати за Дар свободи для нашої Церкви і народу. Бо цього року ми споминаємо 30-ту річницю Воскресіння нашої Церкви на наших рідних українських землях. Ми дякуємо Тобі, Мамо, що Ти чула як ми молилися тоді, коли це було не можна. Ми дякуємо Тобі, що Ти чула молитви наших підпільних єпископів, священиків, монахинь і монахинь, простих людей, Героїв підпільної Церкви,які тут виблагали для народу та Церкви волю. Ми знаємо, що то завдяки Твоїм молитвам Господь Бог зруйнував найсильнішу і наймогутнішу тюрму того часу.Це перед силою Твоєї Материнської Небесної Правди, розвалився Радянський Союз. Але сьогодні ми просимо Тебе, поможи нам ту волю, ту свободу, вкотре не втратити. Ми хочемо поскаржитися Тобі, Небесна Ненько, що Україна, котра сьогодні спочиває у Твоїх руках, спливає кров,ю. Сини і доньки, Твої, Мамо, вбиває наш ворог. Кожного року 1 мільйон українців покидає рідну землю у пошуках кращої долі. Ми сьогодні, Мамо, хочемо принести і їхні молитви”, – зазначив Блаженніший Святослав.

Його Високопреосвященство Ян Граубнер у свою чергу привітав паломників від імені чеського народу та сказав таке 

Похід зі свічками розпочався біля парафіяльного храму Зарваниці, де зберігається ікона Матері Божої Зарваницької. Після Літургії вірні ішли центральною вулицею села у супроводі оркестру співали пісню “Із Києва міста”. Відтак на чудотворному місці вдарили дзвони, а Глава УГКЦ традиційно розпочав Молебень до Матері Божої за заступництво, поміч і покров над українським народом у нелегкий час війни.

Джерело: http://www.tze.org.ua/