5 чудових фільмів, які варто переглянути у Різдвяний піст всією родиною

Різдвяний піст — це період духовної застанови,  радісного передчуття  свята, а також час, коли особливо удосконалюємо себе у вмінні творити добро. Частіше відвідуємо дитячі будинки, допомагаємо бездомним, самотнім літнім людям. Щоб налаштувати струни своєї душі на особливу духовну мандрівку неповторним періодом Різдвяного посту, пропонуємо Вам  чудову добірку якісного кіно.

  1. Марія з Назарету.   Побачити і осмислити життя Христа крізь призму життя його Матері – Марії. До цього нас запрошує ця кінострічка. Марія одержує від ангела послання про чудесну вагітність і народжує довгоочікуваного Месію, про якого говорили пророки. Однак Марія зустрічається спершу з нерозумінням від свого обручника Йосифа, однак після повернення його довіри – доводиться пройти крізь скептицизм інших людей. Марія не зупиняється. Своєю покорою, смиренням та християнською радістю вона долає виклики. Але попереду – виклик найголовніший, Страсті Христові, Його Хресна Дорога та страждання на Хресті. Які, втім, завершаться світлим Воскресінням.
  2. “Листи до М”.

Цей фільм оповідає про дива, що трапляються в житті головних героїв напередодні Різдва. Самотні закохуються, сироти знаходять батьків, самогубці починають нове життя, а циніки перетворюються на романтиків.

Миколай — успішний діджей на радіо. На ефір до нього часто телефонують для того, щоб поділитися своїми проблемами. Миколай втішає і підтримує всіх, але тільки для себе втіхи не може знайти. Вже котрий рік Миколай святкує Різдво в радіостудії, а його син Костек — вдома із магнітофоном, котрий налаштований на радіо татка. Цього разу до нього зателефонувала дівчина Доріс, яка поскаржилася на самотність. Він розповів цікаву історію про кохання. А потім зустрічав її на вулиці.  Це лише одна із сюжетних ліній, але безумовно, кожна заслуговує на увагу, бо у ній Ви зможете знайти себе.

3.”Ноель”.

Це філософський фільм у якому кожен впізнає себе. Самотня 40-річна Роза вже 10 років доглядає за хворою мамою. Щороку на Різдво вона нагадує собі про те, що не має сім’ї. Однак, по-сусідству із палатою її мами, ще сумніша історія: літній чоловік днями лежить у комі і до нього ніхто не приходить. Паралельно розвивається інший сюжет: красива дівчина Ніна закохується у поліцейського, але його постійні ревнощі зрештою наносять непоправну шкоду їхньому союзу і Ніна вирішує скасувати весілля. Ключ до вирішення усіх своїх проблем герої знайдуть у простих речах: доброму слові, посмішці, дружбі і передчуттю свята, яке попри випробування, завжди приходить у наше життя.

4. “Хроніки Нарнії”.

Не всі читачі знають, що автором “Хронік Нарнії” є відомий богослов Клайв Стейплз Люїс. І його “Хроніки Нарнії” наповнені глибоким християнським сенсом, відтак переглядаючи цей фільм, щоразу відкриваєш його нові грані. 

У центрі сюжету двоє братів і сестер, яких через бомбардування під ас Другої світової війни відправили до до друга сім’ї, професора Дігорі Керка. Під час гри в схованки в будинку професора, Люсі ховається в шафі, яка насправді є входом у чарівну країну Нарнію. Поява дітей була передбачена, і саме вони мають знайти лева Аслана, і з його допомогою звільнити жителів королівства від чар злої відьми.

5. “Маленькі жінки”.

Головними героїнями цієї стрічки є четверо сестер. Події розгортаються під час Громадянської війни у США. Попри те, що їм доводиться чекати батька із війни, часто відчувати голод і холод та нестачу найнеобхідніших речей, вони не втрачають надії і щоденної радості. Можливо ключем до цього, є атмосфера у родині, яку підтримує їхня мама. У кожної є різні таланти, різні переваги і недоліки, але триматися разом і долати перешкоди допомагає відчуття сімейної єдності і здатність підтримати одна одну , а також тих, хто поруч у непрості часи.