5 чудових християнських фільмів для тих, хто шукає своє покликання

2020  рік у РКЦ присвячено молитві про покликання до священичого та богопосвяченого життя. Пропонуємо Вам  добірку добрих християнських фільмів, які, можливо, надихнуть шукати своє покликання вже сьогодні.

1)”Іда” (2013)

Цей фільм здобув низку кінопремій. І  не випадково, адже після перегляду цієї стрічки залишається особливий післясмак, який надихає переосмислити і своє життя.  Анна — сирота, яка з дитинства виховується при монастирі і готується стати монахинею. Однак перед тим, як дівчина справді стане на цей шлях, настоятелька монастиря просить її відвідати єдину живу родичку – тітку Ванду, суддю і колишнього прокурора. Анна їде в місто, зустрічається з тіткою і та розповідає дівчині про те, що вона —єврейка, її справжнє ім’я — Іда Лібенштейн, а батьки трагічно загинули під час Голокосту. Іда вирішує знайти могили своїх батьків і, разом з тіткою, їде до села, де вони колись жили. Ця подорож вносить зміни до життя та світогляду обох жінок. Чи залишиться Анна вірною ідеалам, якими жила все своє життя? Чи все ж підпаде під вплив тітки, яка є атеїсткою? Сюжетна лінія розвиватиметься неочікувано і цікаво.

2)”Ключі від Царства Небесного”. (1944)

Сюжет охоплює  понад половину століття. У центрі оповіді життя старого священика Френсіса Чизхолма. Ця, на перший погляд, непримітна людина, змогла попри всі випробування, несприйняття, провадити потужне місіонерське служіння у Китаї. І це вдалося не через штучне нав’язування, але з допомогою доброти, любові і милосердя. Цей фільм належить до “золотого фонду” класики і не випадково. 

kinopoisk.ru

3) “Спогади про майбутнє” (2014)

У юності Віра мріяла лише про романтинку та успіх у письменництві. Однак на перешкоді стала Перша світова війна. У один момент Віра втрачає усіх кого любить: нареченого, брата. Щоб пережити цю трагедію, дівчина стає медсестрою на фронті. Вона бачить одне з найбільших потрясінь століття і стає переконаною пацифісткою. Серед вибухів, смертей і горя, Віра віднаходить у своєму житті нові сенси: пізнає справжню дружбу, а також, що навіть під час найскладніших випробувань у своїй душі можна знайти місце для любові і надії.

4) Життя за життя. Максиміліан Колбе.

Максиміліан Колбе, перебуваючи у фашистському концтаборі в Аушвіці, добровільно пішов в камеру смертників, рятуючи тим самим від загибелі іншого в’язня – батька великого сімейства. 14 серпня 1941 отцеві був зроблений смертельний укол карболової кислоти в камері «голодної смерті» в Аушвіці …Через рік після свого обрання Наступником Петра Папа Іван Павло II так відгукнувся про святого: «Максиміліан Колбе зробив те, що зробив Ісус: він не перетерпів смерть, але віддав своє життя». За цими подіям Кшиштоф Зануссі зняв свій фільм.

 

5) “Кохання з другого погляду”.

Цей фільм буде дуже актуальним для тих, хто прагне обрати сімейний стан. У центрі сюжету подружжя, яке вже 10 років разом. Одного вечора вони сваряться. Наступного дня, чоловік виявляє себе не у своєму житті. Він прокинувся не успішним письменником-фантастом, а звичайним шкільним вчителем літератури у якого до того ж – немає дружини. Як вийти із цього зачарованого кола та повернути кохану і минуле? Стрічка дасть відповіді на ці питання, а також на те, як жити у подружжі з повагою до свого ближнього та бути відкритим на любов.

Підготувала Оксана Бабенко