5 фільмів про добро та милосердя до ближнього

Сьогодні, у День Святого Миколая, трапляються казкові дива: діти й дорослі знаходять під подушками подарунки і разом вчаться у Святого милосердю. Миколай дбав про нужденних, і в честь великодушності Святого 19 грудня проголосили Міжнародним днем допомоги бідним.

Та творити добро й бути милосердним потрібно щодня. Ці 5 кінострічок про справжнє милосердя, силу людського духу та добро, яке лине від щирого серця та змінює світ на краще.

25

 


1.Цілитель Адамс

Хантер Адамс страждає на глибоку депресію і потрапляє в клініку для душевнохворих. Там чоловік знаходить свій сенс життя у допомозі іншим пацієнтам. Вони, в свою чергу, дають Хантеру поглянути дійсність з іншого боку та зрозуміти, що оптимізм та сміх зцілюють від усіх хвороб. Це історія про добро, небайдужість та любов до життя.

26


2. Заплати іншому

11-річний хлопчик Тревор отримує в школі цікаве завдання – вигадати спосіб, як зробити світ кращим. І несподівано для себе започатковує рух «Заплати іншому», який поширюється усією країною. Суть в тому, щоб зробити щось добре для трьох людей, а у якості подяки попросити їх передати добро далі –допомогти трьом іншим людям, навіть якщо цього не потребують. Так, цей ланцюжок поступово набирає популярності, робить навіть байдужих та насуплених людей милосердними та співчутливими.

28


3.Невидима сторона

Благополучна сім’я вирішує взяти під свою опіку молодого афроамериканця Майкла Оера, який вкотре не має де жити. Не зважаючи на недоліки хлопця й осуд з боку інших, родина по-справжньому його полюбила й прийняла. Завдяки їхній підтримці й вірі, Майкл досягає неабияких успіхів в американському футболі і виграє грант на навчання в університеті. Хлопець нарешті знаходить радість у житті. Фільм вкотре доводить, що головне в людині – це душа.

29


4.З міркувань совісті

Це реальна історія про рядового Дезмонда Тома Доса, героя Другої світової війни, який з релігійних міркувань відмовився брати зброю до рук і працював в медичній частині, рятувавши поранених на лінії вогню. Надаючи допомогу, хлопець неодноразово сам був поранений. Під час однієї з битв Дос врятував 75 осіб. А потім знову й знову йшов під кулі, розшукуючи тих, кому потрібна допомога. У документальній вставці справжній Дезмонд Дос сказав: «Тоді я молив Бога тільки про одне. Врятувати ще хоча б одного!».

29


5.Хористи

Вчитель музики потрапляє в інтернат до важких підлітків, де зустрічає розлючених дітей та викладачів, які застосовували занадто жорстокі методи виховання. Музикант Клеман намагається різними способами достукатися до своїх підопічних і йому, на диво, вдається організувати хор. Основна ідея стрічки в тому, що людяність може перевернути гори і перемогти жорстокість, а любов – змусити серця людей співати.

30

 

Автор: Юлія Прокопчук