5 фільмів про св.Франциска та францисканців

4 жовтня у Римо-Католицькій Церкві є спомин про Франциска Ассизького – святого, який провів все своє життя у скромному монашестві, допомагаючи іншим. Франциск був засновником Ордену францисканців, який сьогодні є одним із найчисельніших у світі. До дня спомину про цього надзвичайного святого ми приготували підбірку фільмів.

“Брат Сонце, сестра Місяць” 

У фільмі розповідається про молодість святого Франциска, його несприйняття тогочасних ідей і деякою мірою бунт, адже юнак закликає відмовитись від земних благ і зануритись у духовне. Без сумніву, що тогочасне суспільство не розуміє сенсу його проповідей, адже звикло жити не так. Проте гаряче серце і тверда віра молодого Франциска дозволяють йому багато чого змінювати.

“Клара і Франциск”

Фільм розповідає про історію двох непересічних святих – Клари та Франциска. Це стрічка про їхній духовний розвиток, про те, як вони стали неординарними особистостями. І Клара, і Франциск сильно вплинули один на одного, а об’єднувала їх любов до Христа і ближніх.  Дві непересічні особистості, два дивовижних життя, дві дороги, наповнені пошуком духовного розвитку: ця стрічка не залишить байдужим нікого.

“Франциск”

Фільм є представленням біографії святого. Франциск народився у багатій родині купця, однак його не задовольняє ні перспективна кар’єра, ні спадок. Він демонстративно скидає із себе дороге вбрання і зазначає, що його життя присвячене бідним та хворим. Далі у фільмі представлена дорога до святості Франциска, його міркування, роздуми та несприйняття рішення іншими.

“Антоніо: воїн Божий”

Святий Антоній був молодою людиною з знаті, який насолоджувався всіма благами і привілеями життя, завдяки своєму  знатному роду. Молода людина, з самого дитинства, була під захистом стін свого рідного дому, але одного разу, через внутрішній голос він вийшов на вулиці міста. Злидні, голод і хвороби, що панують у місті, викликають у молодій людині безмежне почуття жалю і колишній представник знаті приймає обітницю бідності. Прямуючи дорогою наставника – святого Франциска, Антоній присвячує себе, свій розум, таланти та освіту на захист бідних і протистояння несправедливості. Люди починають прислухатися до Антонія, збираючись на вулицях, в парках, і це дуже не подобається правлячій еліті .

“Дві корони”

Фільм про ще одного відомого францисканця – о.Максиміліана Кольбе.  Цей польський францисканець спочатку ініціював францисканську місію в Японії, а потім повернувся, аби віддати життя за співв’язня в концтаборі Аушвіц. Був проголошений святим у 1982 році за ініціативи Папи Івана Павла ІІ. Ще у дитинстві святому з’явилася Пресвята Богородиця, яка дала дві корони – червону і білу. Червона символізує мучеництво, а біла – чистоту. Фільм представляє нам цінність самопожертви, священичого та монашого служіння, а також надію на вічне життя в Бозі.

Підготувала Юліана Лавриш