5 фільмів про святих, які вразили світ жертовністю, надією та вірою під час епідемій

Пандемія стала викликом для більшості жителів планети. 2021 рік є надією для людства, адже так хочеться вірити, що темні часи нарешті закінчаться. Однак, епідемії, пошесті і хвороби переслідували суспільство упродовж багатьох століть. Саме тому, маємо приклади святих, які не лише вистояли у ті часи, але мали відвагу дарувати надію тим, хто опинився у небезпеці через різноманітні тяжкі хвороби.Серед них,Дон Боско, Джузепе Москатті. Саме тому, ми підготували для Вас цю добірку доброго кіно.

  1. “Дон Боско”.

Улітку 1854 року в Турині спалахнула епідемія холери, епіцентр якої був у Борго Дора – збірному пункті імігрантів неподалік від ораторія дона Боско. У Генуї від холери померло вже 3000 людей. Протягом місяця в Турині занедужало 800 і вмерло 500 осіб. Мер міста звернувся до городян із закликом про допомогу, але добровольців, готових доглядати за хворими чи перевозити їх до лазарету, не знайшлося. Усі були охоплені панікою. У день Діви Марії Сніжної (5 серпня) дон Боско збирає своїх вихованців і обіцяє; “Якщо ви доручите себе благодаті Божій і не зробите ніякого смертного гріха, то запевняю вас, що ніхто з вас не занедужає холерою”. Він просить їх доглядати за хворими. Хоча вихованці дон Боско знаходилися в постійному контакті з ураженими епідемією жоден із хлопців Дона Боско не занедужав.  Повну біографію Дона Боско у художньому викладі можна переглянути завдяки чудовому двосерійному фільму “Дон Боско”.

2.”Зціляюча любов. Джузеппе Москаті”.

Художній фільм,присвячений життю св. неаполітанського лікаря Джузеппе Москаті. Все своє життя, він декларував, що головна сила – любов. Під час епідемії холери, виверження Везувію, Москаті не думав про себе, але опікувався пацієнтами, поспішав їм на допомогу. Святий лікар стверджував, що навіть просте співчуття зцілить хворого швидше, ніж байдуже виконання лікарем своїх обов’язків, і переконував у цьому своїх учнів.

3. “Історія отця Даміана. Молокаї”.

Цей фільм присвячений святому, відомому як «отець Даміан прокажених», «Апостол прокажених».  Цей фільм присвячений духовному шляху та служінню отця.

4. “Святий Зигмунд Гораздовський”.

Під час епідемії холери в Войнилові святий Зигмунд не тільки поспішав з допомогою до хворих, а й власними руками хоронив померлих. Коли йому робили зауваження, мовляв, наражає своє життя на небезпеку, відповідав: «Бог потурбується про мене». 

5. “Клара і Франциск”.

Святий Франциск Ассизький не лише самовіддано допомагав прокаженим, але жив з ними, щоб розділити всі виклики їхнього життя і подарувати надію та соціальну адаптацію для таких осіб. У фільмі “Клара і Франциск” Ви довідаєтеся про сторінки життя засновника Ордену Францисканців.