5 фільмів про тих, хто боровся з системою

На 11 вересня у східній традиції припадає свято Усікновення голови Івана Хрестителя. Предтеча загинув від рук Ірода через те, що відкрито говорив правду. Тому сьогодні пропонуємо підбірку фільмів про тих, хто боровся з правлячою системою і відстоював добро.

“Персонаж”

Події фільму відбуваються у двох світах: реальному та віртуальному – всередині онлайн-гри Free City. Щоб піднімати свій ігровий рейтинг та здобувати нові рівні, потрібно здійснювати злочини: грабувати банки, вбивати інших персонажів, підривати вертольоти і викрадати машини. Та одного дня другорядний герой Гай зрозумів, що знаходиться всередині гри і вирішив вийти з системи і самостійно будувати власне життя. Він став справжньою сенсацією, оскільки здобував очки досвіду швидше за інших персонажів, залишаючись при цьому добрим, уникаючи грабежів та вбивств. Гай перевернув свідомість багатьох людей і звільнив свій світ від насильства.

  1. “Ціна правди”

Цей фільм, заснований на реальних подіях, розповідає про 1933 рік, коли журналіст Гарет Джонс прибув до Москви, щоб взяти інтерв’ю у Сталіна. Та від репортерки Ади Брукс він довідався про жахливий голод в Україні і вирушив в подорож. Не зважаючи на ризик переслідування радянськими спецслужбами та замовчування Голодомору на Заході, Гарет Джонс опублікував репортаж про злочин Радянського Союзу. 

  1. “Заборонений”

Український фільм зображає життя та трагічну смерть Василя Стуса – поета-шістдесятника, дисидента, який відверто виступав проти радянської влади, за що поплатився власною свободою, а, зрештою, і життям. Хоч фільм отримав як позитивні відгуки, так і критику, та постать цього борця за правду заслуговує на увагу.

  1. “Судити по совісті”

Головний герой Брайан Стівенсон – адвокат, який все життя відстоював справедливість. Одного дня в його руки потрапила справа Уолтера Мак-Мілліана – багатодітного батька, якого звинуватили у вбивстві. Докази проти нього були відверто сфальсифіковані, та всі вважали його винним тільки через те, що Уолтер Мак-Мілліан бідний і чорношкірий. Хоч справу називали безнадійною, та адвокат таки вирішив відстояти правду і довести невинуватість несправедливо засудженого чоловіка.

  1. “Судна ніч 2: Анархія”

Цей фільм сподобається любителям гостросюжетних трилерів, які постійно тримають в напрузі. Стрічка зображає ідеалістичне суспільство, в якому немає насильства та злочинності. Та владі вдалося досягнути цього, запровадивши судну ніч – ніч, коли не діють ніякі закони, коли можна вбивати, грабувати та гвалтувати, щоб випустити накопичені за рік негативні емоції. Під найбільшим ризиком опинялися бідні люди, які не могли себе захистити. Та, на щастя, з’явилася група людей, які не підтримували цей лад, захищали слабших від мисливців і пропагували мир. Хто ж виграє у цю судну ніч?

Підготувала Софія Витівська