Капелан ЛМР: «Причина всякої корупції полягає в тому, що людина живе так, ніби Бога не існує»

Сьогодні, 17 грудня 2015 року, розпочалася сесія Львівської міської ради. Найперше до депутатів звернувся капелан ЛМР о. Павло Дроздяк.

DSC_1011-1«Я побачив, що Ви вмієте слухати. А вміння слухати одні одних це те, що ми зараз найбільше потребуємо. Адже є багато затаєних глибинних ран, які ми потребуємо виявляти назовні. Одну з таких ран нещодавно допоміг відкрити священний Синод єпископів Української Греко-Католицької Церкви, коли звернув особливу увагу на корупцію. Тож Синод розпочав цю працю, щоб спільними молитвами, слуханням і діями подолати цю глибоку рану на тілі українського суспільства» – зазначив о. Павло.

Капелан наголосив на словах Патріарха Святослава про причину всякої корупції, яка полягає в тому, що людина живе так, ніби Бога не існує. І додав: «Корумпована людина, яка відкидає Божу присутність у своєму житті, привласнює собі землю, країну і починає використовувати інших людей, як засіб свого життя. Не отримуючи свого радісного життя від Бога, яке струменіє у вічність, вона починає споживати і забирати життя у своїх ближніх, які її оточують. Тому найпершим кроком до подолання тієї глибокої рани на тілі українського суспільства є молитва і розуміння того, що Бог є посеред нас».

Напередодні Різдва і в часі Різдвяного посту о. Павло Дроздяк нагадав слова митрополита Андрея Шептицького: «Є дві дороги, два житті, дві радості і дуже різні вічності до яких ми прямуємо. Є дорога Христа Ісуса, є життя благодаті і радість чистої совісті, а по смерті вічне блаженство. А є дорога, що веде у смерть, є життя у гріхах, яке не приводить до вічного блаженства».

Тож о. Павло наголосив, щоб у часі мандрівки до свята Різдва кожен переглянув своє життя і подумав: де є наш Бог, хто є винуватцем нашого свята?

«Пам’ятайте, що зараз наше суспільство є відкритою гіперчутливою раною. Зараз кожен, кого ти торкаєшся вибухає до тебе гнівом і ненавистю, озлобленістю, бідою, яку переживає у своєму житті. Але насправді добра є значно більше ніж зла. Тож вчімо один одного поваги, любові, взаємності, вслухаючись у біди тих людей, які поруч. Основна дорога до зцілення – це слухання» – підсумував капелан ЛМР.

Після молитви під проводом о. Павла Дроздяка розпочалося пленарне засідання.