5 книжок від яких стає світло на душі

Щоб осінні вихідні були теплими “Духовна велич Львова” підготувала дайджест книжок, які надихають любити, вірити і сподіватися.

22

 

 Диво Господньої благодаті. Ніна Сміт

Ця невеличка книжка може стати приємним подарунком для близької особи, або для далекого друга і також для самого себе. Цікаві розповіді, історії, легенди і короткі молитви зігріють, додадуть ентузіазму і кольорів у наше щоденне життя. Роззирнімось довкола, щоб побачити докази Божої присутності у нашому житті, дива, які спонукають нас визнати Його велич. Будьмо пильними, щоб не пропустити ще одного дива, а розпізнати у ньому Бога. Допоможе ця книжка.

25

Дорога святого Якова. Дзвінка Матіяш.

Авторка каже, що цей шлях привів її до себе. Каміно-де-Сантьяґо — це 900 кілометрів пішки з наплічником на спині через усю Іспанію до міста Сантьяґо-де-Компостела і до мису Фіністерра — Кінця Землі. Це унікальний досвід, який авторка книжки переживає разом зі своїм чоловіком. Стан перебування у дорозі, фізичні й моральні зусилля, без яких не подолати такий шлях, знайомства з людьми з різних країн, що вирішили пройти Каміно, історії людей, яких можна було би зустріти тепер і багато років тому, — про все це можна прочитати у книжці «Дорога святого Якова».

11

“Люби ближнього твого” Еріх Марія Ремарк. Ця книга пронизана смутком, адже розповідає про людей, які зазнали гонінь у нацистській Німеччині і змушені емігрувати. Втім попри тяжкі умови життя у їхніх серцях залишилося місце для милосердя, співчуття і любові. Дуже глибоко і реалістично показано трагедію юдейського населення Німеччини напередодні Другої світової — їх вважають третім сортом, звільняють з роботи, позбавляють прав, конфіскують документи і висилають за кордон.   Попри це життя триває і віра та надія здатні принести світлі промінці навіть у темну ніч відчаю.

Блаженніший Вуйко Любко. Книжка з такою близькою назвою прагне справді наблизити нас до цієї великої Людини – Блаженнішого Любомира Гузара. Її сторінки пахнуть найнеймовірнішими спогадами рідних, друзів, священиків, єпископів, журналістів, психологів, інтелектуалів, мислителів, істориків та багатьох інших особистостей, яким пощастило зустрітися на своєму життєвому шляху з великим кардиналом, священиком, духовним провідником, другом, братом і… вуйком Любком. 

4

Маленькі жінки. Луїза М. Олкот. Роман “Маленькі жінки” можна без перебільшення назвати одним із найвідоміших творів американської літератури.“Маленькі жінки” – зворушлива, місцями сумна, а іноді з гумором історія про те, до чого потрібно прагнути і у що вірити. Це розповідь про шляхетність, відданість і справжню любов.  Сюжет: четверо сестер Мег, Джо, Бет та Емі — справжні маленькі жінки. Дівчата народилися у небагатій, але дуже дружній сім’ї. Вони готують їжу, працюють, допомагають в домашніх справах, очікуючи на батькове повернення з війни. Втім маленькі жінки намагаються не сумувати, а допомомагати ближнім і радіти невеличким, але світлим дарункам, які приносить кожен день життя.

22