5 найкращих фільмів про життя та служіння св. Папи Івана Павла ІІ

Сьогодні, 18 травня 2021 року, 101 річниця від дня народження св. Папи Івана Павла ІІ.  З цієї нагоди, запрошуємо Вас переглянути цю добірку кінофільмів про Папу, щоб глибше відкрити для себе віхи його біографії.

  1. Кароль. Людина, яка стала Папою.

30-і роки. Польща. Десятирічний Кароль Войтила сповнений радості і надій, які поступово починають руйнуватися. Спочатку помирає його мати і брат, потім починається війна – люди виїжджають з країни, рятуючи власні життя. З’являються перші передумови гоніння на євреїв.
Всі ці події дають поштовх для перетворення Кароля з простого робітника в поета і вчителя. Його життя – постійна боротьба, яка, зрештою, і схиляє його до рішення стати священиком, а потім в 1978 році людиною, добре знайомою в усьому світі, тим, хто зробив яскравою нашу епоху, тим, хто змінив хід історії.

2. «Звільнення континенту: Іван Павло ІІ і падіння комунізму». 

У фільмі «Звільнення континенту: Іван Павло ІІ і падіння комунізму» яскраво представлений один з найбільших прикладів в історії про перемогу сили духу над системою насильства і гноблення. Фільм розповідає про важливу роль папи Івана Павла ІІ у розвалі комунізму і звільненні від комуністичної ідеології Центральної та Східної Європи.

3. “Папа Римський Іван Павло ІІ. Друг людства”

Ніч надворі. Маттео – щоденник-записник і його подруга – ручка Сімона сидять зажурені на підвіконні. Вони знають, що сталося щось дуже сумне: помер їхній господар – Папа. Два голуби злітають над площею Святого Петра у Римі і починають розповідати історію життя – історію Івана Павла II, друга усіх дітей і друга всього людства. Цим днем, 2 квітня 2005 року, починається мультик, герой котрого добрий чоловік Кароль Войтила – поборник миру і свободи, захисник знедолених та зневірених.

4. “Іван Павло ІІ. Я шукав Вас”.

Це найбільша в історії польського документального кіно продукція,створена коштом чотирилітньої праці, 90 знімальних днів у 13-ти країнах, у 120-ти місцях, часом важкодоступних. Ключову роль у фільмі становлять висловлювання авторитетних людей сучасного світу, які згадують Іоана Павла ІІ , зокрема Тибетського духовного лідера Далай-лами XIV, Головного рабина Ізраїля в 1993-2003 роках Ісраеля Меїр Лауа, Константинопольського Патріарха Варфоломія I. Безсумнівно режисер молодого покоління Ярослав Шмідт створив картину, яка промовляє до глядачів універсальною мовою без кордонів та обмежень.

5. “Не бійся. Життя Івана Павла ІІ”

Фільм розповідає історію св. Папи Івана Павла ІІ від народження до смерті.

Підготовано за матеріалами з Інтернету

Фото з Інтернету