5 подій присвячених ювілею митрополита Шептицького, які варто відвідати

12shepticЦього тижня, напередодні роковин смерті митрополита Андрея, з 30 жовтня по 1 листопада у Львові відбудуться одразу кілька заходів на завершення року митрополита Андрея Шептицького. Усі охочі зможуть відвідати їх та вкотре вшанувати пам’ять великого предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви і почерпнути знання, які він нам залишив.

«Духовна велич Львова» підготувала 5-ку подій, які варто відвідати:

1. Міжнародний науковий симпозіум (30.10 – 01.11).

У межах трьох днів заплановані наукові конференції та дискусії, де говоритимуть про соціально-економічну, богословсько-екуменічну та мистецько-культурну діяльність архиєрея УГКЦ.20151029_111716777

Місце проведення: 30 жовтня – актова зала головного корпусу НУ «Львівська політехніка» (вул. С. Бандери, 12, 2-й поверх) та 31 жовтня – конференц-зал Філософсько-богословського факультету Українського католицького університету (вул. Хуторівка, 35а).

У програмі симпозіуму: наукові конференції; презентації монографій та збірників документів;  виставки про діяльність та життя митрополита; екскурсія у Львівський національний музей ім. А. Шептицького.

У заході візьмуть участь всесвітньо відомі богослови й дослідники спадщини А. Шептицького з України й закордону, а також  представнки різних релігійних конфесій Львова та України. Серед почесних гостей – Блаженніший Любомир.

Завершать симпозіум у неділю архиєрейською літургією у соборі св. Юра об 11.00 год.

Програма симпозіуму

 2. Зустріч з  ілюстраторами книги «Шептицький від А до Я» (30.10)

sheptuckuj_vid_a_do_j_24_0У межах проекту «МЕЦЕНАТ», сьогодні 30 жовтня 2015 року, в URBAN бібліотеці (вул. Устияновича, 4) відбудеться зустріч з Романою Романишин та  Андрієм Лесівим (Творча майстерня «Аґрафка»). Початок – о 18.00 год.

Під час зустрічі ілюстратори розкажуть про свою роботу над найновішою книгою «Шептицький від А до Я», що вийшла у «Видавництві Старого Лева». Романа та Андрій також поділяться секретами творчості, розкажуть, які матеріали використовували для ілюстрування видання та чому вирішили долучитися до проекту, присвяченого відомому митрополиту Андрею Шептицькому.

3. Наукова конференція у Шевченківському гаю (30.10 – 31.10)

article2648У виставковому залі Музею народної архітектури та побуту відбудеться наукова конференція «Спадщина Митрополита Андрея Шептицького», яка складатиметься з трьох сесій:

І сесія  історичний контекст зародження та розвитку Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ (передвоєнний період);

ІІ сесія – заснування та розвиток Музею народної архітектури і побуту у Львові (радянський період);

ІІІ сесія – Свято-Іванівська Лавра у контексті Музею народної архітектури і побуту у Львові (сучасний період).

Програма конференції

4. Презентація книги про матір митрополита Андрея (31.10)

ArticleImages_61535_Софія_ФредрівУ виставковому залі Музею народної архітектури і побуту у Львові (вул. Чернеча Гора, 1) завтра, 31 жовтня, відбудеться презентація книжки с. Олени Данути Манькут СНДМ “Софія з Фредрів Шептицька”. Спеціальним гостем події буде д-р Андрій Шептицький, нащадок славнозвісного роду Шептицьких. Початок о 13.30 год. Вхід для учасників презентації безкоштовний.

Андрій Шептицький поділиться родинними спогадами про графиню Софію і спробує привідкрити таємницю особливого материнського виховання, основою якого були любов і глибока віра. Власне вони стали фундаментом феномена Великого Митрополита.

5. Благодійний концерт духовної музики (01.11)

maxresdefaultУ неділю, 1 листопада, у парафії Зіслання Святого Духа (вул. Трильовського, 9а) відбудеться благодійний концерт духовної музики «Богородиця – Покровителька України», на якому буде присутня і виконає сопрано – ведуча та автор поетичного тексту Оля Жаровська. Початок о 13.00 год.

У програмі звучатимуть давні та сучасні твори композиторів світу й України на латинський і український текст молитов до Ісуса Христа та Богородиці з щирим наміром встановлення Миру в Україні. Кошти, зібрані з концерту, будуть передані воїнам, які перебувають у зоні АТО і пораненим військовим, котрі лікуються у Львівському військовому госпіталі.

Нагадуємо, що з 1 листопада 2014 року в Україні офіційно триває Рік митрополита Андрея Шептицького, який цими вихідними завершується.

Підготувала Оксана Войтко