5 порад на Великий піст від Митрополита Димитрія

Впродовж цих тижнів Великого посту розмірковуємо над тим, що буде для нас корисним, а від чого варто відмовитися. Протягом зустрічі з Митрополитом Львівським і Сокальським ПЦУ Димитрієм у межах «Великопісної екуменічної школи духовності» (проект здійснюємо спільно із Інститутом екуменічних студій УКУ) ми зробили невеликий конспект порад від Високопреосвященного Владики:

  1. Щоб відчути духовну атмосферу посту, беріть участь не тільки у недільних богослужіннях, але й впродовж тижня. Бо саме Літургія Напередосвячених Дарів чи читання Канону Андрея Критського, Пасії, Хресна Дорога зможуть найкраще передати атмосферу.
  2. Впродовж Великого посту у Православній Церкві є суворе обмеження у їжі, адже нам приписано не лише відмовитись від м’ясних страв, але риби, яєць і молока. Піст має виключити з нашого раціону вишукані страви. Також це не означає, що треба брати у руки кулінарну книгу і вигадувати власне меню, оскільки має бути простота страв. Важливо, щоб ми не прив’язували себе у пості тільки до їжі, адже тоді це буде лише дієта. Окрім шлунка, маємо постити всіма іншими членами нашого тіла.
  3. Очевидно, що залежність від гаджетів, – шкідлива. Себе треба обмежувати у такому надмірному інформуванні, адже зараз, особливо впродовж пандемії, ми стали дещо психічно нездоровими і виснаженими, зрештою, гаджети відволікають нас від багатьох важливих речей. Проте саме у соціальних мережах можемо знайти і чимало корисного для себе, зокрема на парафіяльних сторінках. Тому до всього треба ставитись помірковано і без фанатизму.
  4. Перебувайте у духовному тонусі впродовж всієї Чотиридесятниці, не лише у перший та останній тиждень посту.
  5. Великий піст – це період самодисципліни, варто щось змінити біля себе – змінити скатертину на столі у кімнаті, змінити одяг на більш скромний, читати духовну літературу. Саме тоді ця зовнішня атмосфера спонукатиме до духовного заглиблення у Великий піст.

 

Підготувала Юліана Лавриш, повну версію розмови можна переглянути на Фейсбук-сторінці сайту «Духовна велич Львова»